Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatná grafická karta? poradte.

Dobrý den, přivezl jsem si fungl nový PC koupený a poskládaný od CZC, doma jsem jen připojil GK kterou jsem si koupil už dříve (nova aorus gtx 1060 6gb).
Naistaloval jsem OS Win 10, po instalaci se mi počítač občas zasekl (myš nereagovala to samé klavesnice) po restartu to zase chvilku fungovalo. po instalaci ovladačů tato chyba přestala, ale vyskytla se jiná, počítač mi oznámil : litujeme, ale vyskytla se chyba, po opravě bude počítač restartován (u tohoto oznámení smutný smajlik) a počítač znovu naběhl. ale nešli mi naistalovat ovladače ke grafické kartě, vždy v průběhu instalace se počítač restartoval/vyskočila chyba/nebo to nahlásilo chybu s instalací. po těchto neuspěsných pokusech se vyskytla chyba jiná. Přes obrazovku mi začali běhat horizontání i vertikální pruhy, občas silnější jindy zase užší.
Nevíte čím by to mohlo být? jestli je opravdu vadná GK nebo by mohla být chyba v ostatních komponentech?

nebo by mohla být chyba v ostatních komponentech?

• Ano.
Nejvic jmenovany byva predevsym zdroj, mas na zkousku i jiny ?
Mas-li moznost zkusit jiny operacni systém tak ho zkus.

• Pruhy nejsou dobré a muze to nanacovat problém se zdrojem.

• Pises ze jsi tu grafickou kartu uz pouzival drive, proevovala ty amé anomalie uz predtim?
• Pred nouvou zkouskou instalace, bychte rad pobidl v BIOSe nastavit vychozi hodnoty 'Default'-> 'Ulozit'.
* Hode jsem se potkal s anomaliemy jako pruhy; restary kvuli spatnému napajei CPU, proto obnoveni nastaveni.
Mas ram zapojenou v 2 a 3tim slotu od CPU ?
Mas na desce i jiny PCIexpress slot ?
Zkousel jsi i jiny ovladac Nvidia ?

PS : Zdroj je hodne vykony.

PARDON 2-4 (né 2-3) spravne ;-)
• PCIexpress je to, kam zasouvas tu grafickou kartu.
Takle, kdyz ji zapojis do druhého PCIexpress, tak alespon muzeme zjistit jestli problém nepochazi treba z neho.

• Chtel jsem te pozadat, mohl by jsi nainstalovat GPU-Z a poslat mi creen ?
* Jde mi o nahled hodnot DRAM a GPU. Pokusit se muzem kartu lehce 'podtaktovat' tzv DownClock , k vylouceni nejakého spatného OC profilu.

[Jak Kartu podtaktuju ?] :
• Existuje velmi jednudechy SW, o kterém jsi urcite slysel :Msi Afterburner https://www.msi.com/page/afterburner

[GPU-Z]nastahnuti : https://www.techpowerup.com/gpuz/
TiP ~Po spusteni GPU-Z, uvidis v rohu nahore v pravo ikoku 'fotoaparatu', tak pro scree na ni jen klikni ;-)