Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní NTB

Už nějakou dobu řeším, který NTB koupit, nakonec jsem se rozhodl pro jeden z těchto. Poradili by jste s rozhodnutím, který z těchto 17" notebooků zakoupit?

ASUS
https://www.czc.cz/asus-rog-g752vs-seda_3/205488/produkt

Který má 120hz IPS obrazovku a ve všech možných recenzích nejnižší provozní teploty a nejlepší chlazení ve vysoké zátěži. Navíc 32gb RAM DDR4 2400mhz.

Dále
https://www.czc.cz/asus-rog-strix-gl702vs-cerna/225516/produkt

Který má také 120hz IPS, ale ve vysoké zátěži teplotu procesoru okolo 90-95C, při kterém dochází k throttlovani procesoru.

Z MSI
https://www.czc.cz/msi-gt73vr-7rf-1016cz-titan-pro-cerna/226837/produkt

Který má oproti ostatním NTB GTX1080, ale zase pouze 128GB SSD disk. Také by měl mít velice dobře řešené chlazení.

nebo
https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt

Zde najdeme u obou 120hz TN obrazovku. U levnější verze (7RF-014 Rider) ale také vysoké provozní teploty a throttlovani procesoru při vysoké zátěži okolo 90-95C jako u Asusu Strix GL702VS-BA002T

Upřímně se rozhoduji spíše mezi dražšími ze zde uvedených NTB, navíc nakupuji bez DPH. Nechci však zbytečně vyhodit 10k navíc, kdyby byl rozdíl minimální. Pokud by někoho napadla nějaká alternativa, sem s ní.

Všem předem díky za pomoc

S cim by ses mohl pochlubit, proc chces takovyhle herni notas?

Jde o to, jestli ho opravdu potrebujes. Neslo by zvazit nejaky odlisny pristup?

Treba ja jezdim casto na chalupu, nemohu tam mit pocitac trvale a tudiz musim uvazovat o hernim notebooku, jinak nejak na cestach nebyvam, ale na tu chalupu to jinak nejde. Samozrejme mam ale doma herni PC a to je na hry primarne, ale kdyz jedu pryc, tak vezmu notas. Synchronizace ulozenych pozic dnes diky Steamu neni problem, takze muzu na notase pokracovat tam, kde jsem skoncil na PC.

To se te samozrejme nemusi tykat, ale bylo by dobre, abys napsal, ze treba jses stale na cestach a tudiz to takto resit nelze. Jinak je to opravdu rozumejsi cesta mit doma nabusene herni PC a k tomu notas, treba i cenove nizsi relace, ja ted uvazuju o notase s GTX1060.

Ve chvili kdy na tom notase clovek neni porad, tak nemusi resit ani treba kvalitu monitoru, protoze proste je to nouzovka, kdyz clovek neni na hlavnim PC, nehlede na to, ze si nikdy neuzijes hry na 17" tak jako na velkem monitoru.

Pokud se teda budeme bavit o vykonnem notase, tak bych volil GTX1070 a konkretne:

https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt

Pokud by finance nebyly problem, tak bych navic do nej dokoupil jeste druhy NVMe SSD alespon 500GB lepe 1TB. Ono to nevyjde zrovna na malo penez, ale dneska jsou hry hrozne rozlezle a kdyz tam ta moznost pridani druheho NVMe SSD je, tak bych toho vyuzil. Na to 256GB SSD si nainstalujes OS + programy co pouzivas, na dokoupene SSD das hry a HDD budes mit na sva uzivatelska data, filmy a podobne. To vidim jako ideal.

Nebo potom jit uz do notasu s GTX1080, ale nezapomen, ze ta grafika je nejen vykonejsi, ale taky vic hreje a teda je potreba zase vic robustni chlazeni, coz notas prodrazuje, takze mozna uz se nedostanes do financi, urcite s GTX1080 volit spis nejaky naslapanejsi.

Chtel jsem sem dat odkaz na nejaky, ale teda na CZC bych si z modelu s GTX1080 nevybral. :-/

Právě že jsem furt na cestách, uvažoval jsem právě nejdříve o novém stolním a levnějším NTB, ale stolní využiji 5x do roka. Potřebuju výkonnou pracovní stanici zároveň i jako náhradu za stolní. Na které můžu zároveň ve svém volnem čase kdekoliv hrat. O tom raideru 7RF-14 jsem hodně uvažoval, ale v X recenzích se všude opakovala stejná věc a to vysoké teploty a throttlovani procesoru. Je i poměrně lehký (2,8kg) a tloušťku má 28,5mm. Mě ale váha nijak neomezuje, proto mi nevadí tlusty a těžký NTB s pořádným chlazením.

Právě proto mě zaujal právě tenhle asus, který má GTX1070, 32gb RAM, 2x256GB SSD, taky 120hz IPS panel (několikrát jsem ověřoval, jestli tomu tak opravdu je) narozdil od TNka co mají MSI a z testů vyšel co se týče provozních teplot nejlépe.

https://www.czc.cz/asus-rog-g752vs-seda_3/205488/produkt

Ale nejsem si jistý, narazil jsem právě i na další, např na ten Asus Strix GL702VS-BA002T , který je v podstate stejný jako MSI raider 7RF-14, ale má právě 120hz IPS panel, narozdil od 120hz TN, které všude MSI používá.

PS: dávám sem odkazy z czc, ale koupím třeba od jinud. Hlavně to potřebuji vyřešit do 2.2, kdy odlitam na poměrně dlouhou dobu pryč.

Jako jo, ten Asus je paradni, ale konfigurace neni idealni "2x 256 GB pevný disk SSD M.2 + 32GB RAM", kdyz spis potrebujes 2x 512 GB pevný disk SSD M.2 + 16GB RAM. Vic jak 16GB RAM dneska nevyuzijes mimo nejake narocne ulohy typu virtualizace a rendering, takze tam mas sice dostatek pameti do budoucna, ale aktualne na hry kdy nektere si klidne vezmou mezi 50-100GB, tak uznej, ze i s OS a nutnou rezervou pro spravny beh SSD a budouci updaty OS je proste celkove 512 GB malo.

Já se právě u toho MSI 7RF-14 Raideru či Asus Strix GL702VS-BA002T nejvíc obávám přehřívání a tím pádem i menší životností komponentů. Proto jsem právě hledal např. to MSI Titan pro 1016, které má cooler boost Titan s dvěmi okruhy chlazení a 10heat pipe trubice i.

U toho Asusu můžu později přeci třeba jeden SSD vyměnit za větší, ne? A přitom má M.2 PCIe/AHCI, MSI 7RF-14 má pomalejší M.2 SATA.

A přitom má M.2 PCIe/AHCI, MSI 7RF-14 má pomalejší M.2 SATA.

Tohle nemusis resit, to pro hrani her nepoznas.

Ja bych se u GTX1070 zase tak chlazeni nebal, ale pravda to je, cim lepsi chlazeni, tim vyssi zivotnost, takze z tohoto pohledu urcite ma smysl si priplatit, pokud nejsi financne nadoraz.

Jasně no.

Takže podle tebe by byla nejlepší volba to MSI, ale ani u toho https://www.czc.cz/asus-rog-g752vs-seda_3/205488/produkt bych neprohloupil ?
https://www.czc.cz/msi-ge73vr-7rf-014cz-raider-cerna/219578/produkt

co si myslíš o tom Asusus Strix, který je v podstatě vnitřnostmi stejný jako to MSI, akorát má na rozdíl od MSI TN panelu panel 120hz IPS.
https://www.czc.cz/asus-rog-strix-gl702vs-cerna/225516/produkt

Ten G752VS ma nejlepe provedene chlazeni, ale taky je podstatne tezsi nez ty druhe dva.

IPS je rozhodne lepsi, jestli na tom budes casto, tak to urcite ocenis.

Vsechny ty notasy budou dobre pouzitelne, ale konecne rozhodnuti si musis udelat sam, ja jsem ovlivnen tim, ze notas je pro me vikendova zalezitost a jeste tak jednou za 14 dni, takze bych treba displej vubec neresil, ale pokud u toho budes porad, tak je jasne, ze chces lepsi displej, ikdyz si treba neco priplatis.

Jak to myslis?

Proste chlazeni, musis chladit, kdyz tam das GTX1080 s vysokym TDP, proto je svym zpusobem lepsi GTX1070, ktera je na chlazeni o dost mene narocna, ale zase logicky nema ten famozni vykon. Spis bych mel trochu strach, jestli bude ten notas dostatecne pevny pro hodne caste prenaseni. U kazdeho notasu je a vzdy bude problem maximalniho vykonu versus teploty, kdy muze dochazet ke snizovani vykonu kvuli teplote. MSI mi prijde, ze se dost snazili, ale neverim, ze to nekdo nekdy vyresi - fyzika no.

Neco ano, neco ne:

cena - momentalne ne, protoze desktop grafiky vubec nejsou nebo za trojnasobek bezne ceny, ale snad se to casem vyresi a pak vyjde notas zase o hodne draz.

komfort - jasny, ale pocita se, ze zajemce o herni notas mit proste desktop nemuze kvuli castemu cestovani.

komponenty - tady se zmenila situace na poli grafik, kdy ted je mobilni i desktop grafika temer nebo i uplne stejna, akorat mobilni je podtaktovana, takze porad mensi vykon, ale uz to neni az tak vzdalene.

chlazeni - grafiky maji lepsi nizsi TDP a procesory taky, takze se snizilo i odpadni teplo, ale u highend hernich notasu je to furt problem chladit.

rozmery - no ano, cim vyssi model, tim narocnejsi chlazeni, protoze vyssi TDP a samozrejme se zvysuje hmotnost.

zaver - herni notebook je stale nouzovka pro nekoho kdo nemuze jinak, desktop je lepsi, ale oproti minulosti se rozdil zmensil, pokud to proste nelze jinak, tak herni notebook je moznou eventualitou.