Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vada na kráse Lian Li case...

Tak jsem chválil do nebe case od Lian Li ,jako ohledně zpracování Ok jenže teď jsem potřeboval vyměnit přední točák za nesvítící tišší a docela problém.Musí se sundat předek n 4x šroubky což je normál,jenže ventilátor jaksi nejde vyndat nijak musí se komplet rozšroubovat celej Box s HDD a navíc šroubky i debilně ze spodu case,takže tohle opravdu Číňan dosral pořádně.]:)

Konkrétně tahle....https://www.czc.cz/lian-li-pc-7fb/67764/produkt

[obrazek]

Mas urcite pravdu, ale najdi mi skrin, ktera je bez vady. :-)

Bud je tam blbe vetrak vepredu nebo vetrak nahore (u me kdyz se osadi tak se nevejdou 2/3 zakladovek kvuli cool chlazeni) nebo specialitou nekterych modelu popularnich FD jsou problemy se spatnym mrizkovanim chlazeni nebo nedodelanymi prachovymi filtry. A to snad ani nemluvme o cool diskovem tunelu, taky dobra hovadina nebo prostoru pro SSD na zadech desky sprava skrine, kde stoji vzduch.

No a malokdo ma na nejnabusenejsi komponenty, takze asi kazdej se snazime usetrit na skrini, abychom posilili hardware. Ja mam limit na skrin 3.000Kc a nikdy jsem nekoupil skrin, ktera by nebyla o kompromise.

Co tam davas za vetrak?

Moje nejlepsi zkusenost, levne a tise:

https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm-co/107104/produkt

Edit:

140mm nemam zkusenost:

https://www.czc.cz/arctic-fan-f14-pwm-pst-co/213647/produkt

Ano, ano, na to jsem zapomnel, nenavidim dvirka vic nez cokoli jineho. :-)

Edit: Myslim to naprosto vazne, ja si kdysi poridil domu i do prace (vlastni vyber, mohl jsem si sam zvolit) pocitac s dvirkama a ja si snad vypestoval na dvirka alergii. Napises dvirka a zvednul se mi zaludek. :-D

Jo ta je slušná akorát nechápu tu módu dávat SSD (některej výrobce má i HDD tam) na zadní plech mezi bočnici kde není chlazenej a navíc přitápí pod MB pěkně.Jiný daj přední šuplíky pod přední ventilátory ,takže akorát na parádu a HDD nechlazený paradoxně je to spíš u dražších case jako NZXT,Phanteks,CM atd.

Jo u Fractalu jo tam ta možnost je, jenže dost výrobců to dělá tak že to není chlazený vůbec.

Redmarx: já mam dvířka a ničemu to nevadí,navíc tam mam dost věcí pod nima schovanejch ,jenomže pořádný kovový panty a ne ty bakeliťáky co se při zadrhnutí odlomí.:-)

Ono otázka jestli teda ty teploty něčemu taky vadí když u HDD v pohodě do 70C a u HDD sem měl co jel na 90C ,jenže na druhou stranu tam dávaj x točáku dopředu na hov....když stačí pak jeden až až.Mě to přijde už pomalu dizajn nade vše a funkčnost až v druhé řadě dneska,což nic moc u case kolem 3000 co jsou.

[cougar-panzer-max-case-review-_25.jpg]

HDD idealni provozni teplota 30-40 stupnu Celsia, snese i do 50 stupnu cokoli nad je rapidni snizovani zivotnosti.

Dvirka mi vadi historicky kvuli mechanice, dneska bud mechaniku mam a potom nechci dvirka nebo nemam a potom nevidim smysl pro dvirka, muze to bejt zakrytovany natvrdo.

No což bez točáku asi nedosáhneš moc kor třeba u SG ,takže právě nechápu ty návrhy takových case viz tahle za ty prachy hlavně že u ní chrochtaj nějakým oceněním,točáky nad šuplíkama s HDD super řešení u nějakejch modelů to řeší NZXT třeba možností dát šuplíky hore,jenže to hyzdí vhled u průhledný bočnice třeba a ty spodní jsou tam tak na ozdobu pak.:-)

https://www.czc.cz/nzxt-s340-elite-okno-matna-cerno-cervena/200581/produkt

[NZXT-S340-Elite-front-panel-removed.jpg]

Vzdyt to pisu, tunel je kravina, HDD ma byt umisteno tak, aby od nej mohlo jit prirozene teplo pryc, pripadne doplnene prednim tocakem, za kterym ten disk je a ktery ho ofukuje. Nicmene pokud ma uzivatel jeden pomalobezny HDD treba WD Blue 5400ot., tak ono to prilis nehreje, takze v podstate nevadi ani ten tunel, stejne tak pokud ten disk lezi nekde volne ve skrini, tak u tehlech pomalejch a pokud je jen jeden, tak to teplotu zvysi o par stupnu, ale bude porad v rozsahu provoznich teplot.
Dulezity je, aby disk nebyl zavren tesne v nejakem nevetratelnem prostoru, nakonec proc maji externi disky obvykle nizsi zivotnost ze.
Do urcite miry to plati i pro SSD, clovek muze byt jeste benevolnejsi, ale nechat si ho ohrivat zezadu deskou je proste zase kravina.

Tunel není kravina, kravina je jak je udělaná třeba ta postlá case a ne zrovna levná ,SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black za 1300Kč s tunelem to má udělaný dobře třeba viz obr,jenže ostatní na to pomalu ser... ,no s těma teplotama HDD a chlazením bych to netvrdil že nemusí bejt chlazený,to záleží kus od kusu a když ti pak jede kolem 50C + tak co s tím pak kupovat nějaký spec nějaký chlazení na točák protože výrobce je magor? :-)

[SILENTIUMPC-REGNUM-RG4T-PURE-BLACK_%5B2610%5D_480.jpg]

Je rozdíl mezi tlustým, normální a tím ultratenkým u Articu s minimální izolací,různě to každej protahuje v case s kabeláží všude možně kde všechny hrany nejsou dokonale hladký tohle si koleduje o utržení vyzkratování,ten kabel prostě osrali měl jsem tu dost točáků a tohle provedení snad nejhorší,ostatně to zmiňuje dost lidí co koupili že to není OK.;-)

Netusim, nebudu rozdelavat case, abych se podival na kablik, ale urcite tam byl normalni, nic ze bych s tim mel nejakej problem. Ovsem to nevylucuje nejakou optimalizaci vyrobce v nejake dalsi revizi toho vetraku, asi jako kdyz spojky skrini IKEA byly hlinikove a posleze ze slabeho plastu, ktery vydrzi maximalne jednu montaz, stehovani tak nepripada v uvahu. :-/