Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr fotoaparátu

Dobrý den,

Chtěl bych Vás poprosit o radu při výběru fotoaparátu. Určitě se zde najdou lidi, co jim rozumí lépe než já :) .

Představu k čemu bude používán mám.

Chci nějaký malý foťák na cestování. Jezdím na motorce a nechci tahat velké zrcadlo.
Fotit budu především přírodu, budovy, motorky a lidi na tanečním parketě.

Kromě focení hodně natáčím i videa. Uvítám tedy minimálně 1080p/60fps, popř. ideálně možnost 4k a dobré stabilizace videa.

Rozpočet do 16 000 Kč.

Zatím jsem našel tyto, ale nejsem si jistý který je vhodnější pro mne, popřípadě zda úplně nějaký jiný. Mohli byste mi prosím pomoci s výběrem? Děkuji

Sony A6000
Panasonic LX100
Panasonic GX80
Sony A5100
Nikon D3400

z toho výberu ja osobne by som volil asi ten panasonic LX 100,kvalitou snímkov a aj možnosťami a doplnkami vychádza medzi tými ostanými najlepšie,prípadne pozri starší,ale stále vynikajúci canon powershot G15,alebo canon powershot G1X....