Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divine chovanie wifi a notebooku

Zdravim, uz dlhsie mi v prehliadaci vyskakovali pri beznej praci rozne linky takze som dal skontrolovat ci nemam nejaky vir ale nic nenaslo, ale vcera pri pozerani serialu sa mi notebook zacal divne chovat, stale sa obnovovala pracovna plocha a ikonka, a neskor mi v celom byte vypadla wifi. Wifi som restartoval, a uz ide normalne ale strasne pomaly. Druhy problem je ten, ze som notebook vypol a zapol, a podla toho co som zistil Tak mam modru smrt a budem musiet preinstalovat notebook. Vie niekto preco to vsetko robi? Dakujem :)

Moze to mat suvislost s nejakym virom, alebo s vadnym PC, ale nemusi. Najprv skus vypnut ten vadny PC a restartuj WiFi router, ci ide internet normalne na nejakom inom PC/telefone. Ak ide nieco pomaly tak treba jasne pisat co to je pomaly (tahanie alebo dlho hlada stranku alebo co), skontroluj si v nastaveniach routra DNS, alebo vo Win v centre sieti v nastaveniach adapteru - protokoly - IPv4, ci je nejake ktore ma byt od providera, a ci sa nieco zmeni ak tam nastavis napevno 8.8.8.8 a plus k tomu ked skusis deaktivovat protokol IPv6.

A pripojenie mas jake/od koho? Mozes to skusit bez routra (ak to umoznuje provider) cez LAN alebo s inym routrom?
DNS je teda jake? DNS sa da nastavit aj v routri natvrdo na 8.8.8.8 (aj ked to by ti asi nesposobilo spomalenie linky ale neviem ci ta to nepusta cez nejaku proxy)

Tak to je router (PC ma ako DNS router) a v statuse v nastaveniach routru vidis ze jake DNS pouziva on. Mozes skusit na PC nastavit napevno 8.8.8.8 vo vlastnostiach adapteru a vypnut ipv6 ci sa nieco zmeni. Potom sa nepouzije router. Po teste to zas nastavis na automaticky.

Nevieme co instalujes z coho to instalujes a co si nastavil v BIOSe a ani nevieme preco tam nespustis obnovu na vyrobny stav spravnou klavesou po zapnuti? Zavisi od vyrobcu notebooku. Ale bud to skus este nechat kludne aj pol hodinu, alebo predtym ako spustas instalaciu skontroluj disk napr. v nejakom live linuxe pripadne sformatuj alebo vsetko zmaz zo syst. oddielu apod. Mozu byt na disku vadne sektory alebo iny problem da sa to skontrolovat roznymi sposobmi, najjednoduchsie je po obnove na vyrobnmy stav spustit hd tune a tam si pozriet smart udaje a spustit komplet test povrchu.