Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungujúca klávesnica

Dobrý deň,
včera som umýval klávesnicu na laptope a polovica kláves mi nefunguje. Tie čo nefungujú dávajú len zvukovú odozvu, ako keď stlačíte veľa kláves naraz. Pravdepodobne hardwarová chyba. Keď zapojím druhú klávesnicu ak je všetko v pohode. Vezmem to do opravy ale pred tým než to spravím, je nejaká šanca že je to softvérová chyba alebo že je len nejaká klávesa zaseknutá? V prílohe je screen, ktoré klávesy fungujú.

Zrejme zatiekla voda (vlhkosť) na kontakty kláves, vzniká trvalý prechodový odpor. Vysušiť, dlhodobo na 45°C. Ideálne, ak máš nejakú kvalitnejšiu teplovzdušnú el.trúbu s nastaviteľným termostatom a vetrákom. Vraz tam celý noťas na 12 hodín na 40°C s nútenou ventiláciou. Vyber baterku. Zamkni kuchyňu na noc pred blízkymi osobami.