Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aký vybrať notebook

Dobrý deň

Mám v pláne zakúpiť notebook do 10 000 max 12 000 /500eur
Jedná sa o bežnú prácu pri PC,hry sa na ňom hrať nebudú.

Moje podmienky sú aby mal váhu do 2kg.
Neviem či by bolo dobre ale aké máte názory na dotykový display či by som ho mal skúsiť alebo nie ?

https://www.alza.sk/asus-vivobook-r517na-dm098t-dark-blue-d5092656.htm
https://www.alza.sk/lenovo-yoga-510-14ast-black-d5252982.htm

áno tie požiadavky som chcel napísať viac ale toto bola hlavná a tak som šiel ďalej a keď som to chcel zmeniť tak sa už nedalo

A aký je rozdiel oproti tomu čo som posielal ?
https://www.alza.sk/asus-vivobook-r517na-dm098t-dark-blue-d5092656.htm
a tým asusom čo ste sem dával vy,vidím tam že je lepší procesor pričom ja to budem používať na surfovanie,pozeranie filmov,powerpoint,a nejaké podobné veci.

Jo procesor a taky lepsi baterka. Ten procesor je dost podstatnej, neboj na to co chces je to ideal. (Na hry jsou HQ procesory, uplne jina cenova kategorie, toto je U, to je presne na co ty chces.)

Edit: N procesory jsou takovy zmetci k nicemu, vyslovene takovej nekomfortni zaklad s totalnim durazem na cenu, ja to nikomu nedoporucuju.

Tohle je ciste na tobe. Casto byvaji dotykove displeje mene kvalitni, ale nedelal bych z toho vedu. Pokud potrebujes notebook ovladat dotykem, tak klidne s dotykovym a kup si k tomu hadr na cisteni, neni nic horsiho nez koukat na displej celej popatlanej od prstu.

Oba ty notasy maji 3 clankovou baterii. V podstate cim vic clanku, tim vetsi vydrz, ale neda se to uplne porovnavat, protoze ten N procesor je sice slaby vykonem, ale taky ma mensi spotrebu, takze bych ocekaval, ze v tom puvodnim notasu 2 clanky, v techto 3 clanky ale vykonejsi procesor, suma sumarum bude vydrz stejna.

128GB SSD urcite ano, ale das tam OS + nejake tve programy, par dokumentu a bude to plne, takze pokud nejaka videa treba, tak prikoupit do USB3.0 externi disk.