Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak spomalit wifi

Dobrý večer mám modem ZyXEL VMG1312-B30B.Jsou na mě napojení 3 lidé plus já.Ty 3 lidé mi za wifi platijou,ale pořád stahujou a já nemam šanci nic stáhnout uš i youtube se mi seká.Šla by wifi nák spomalit pro sousedy.

On nemusí mít provider zákaz šíření dál. Šíření Netu vzduchem (možná i dráty) podléhá povolení telekomunikačnímu úřadu. Může se volně dělat WiFi síť na vlastní data, nikoliv však na Internet. Tento problém jsme řešili s Telekomunikačním úřadem už před lety, poskytujeme WiFi Internet obyvatelstvu a musíme mít pokývání hlavou od ČTU.

Cítím, že snad bude rozdíl v komerčním a nekomerčním "šíření" dál. Protože jinak by asi neexistovaly tisíce míst, kde je wifi internet zdarma (vlaky, autobusy, hospody,...) - nevěřím, že všichni tito mají povolení (možná ani mít nemusí).

Nedávno jsem si udělal okružní procházku po dědině a sledoval jsem na mobilu odemčené sítě z rodinných domků. Připojil jsem se asi na 20 místech - a to jsem zdaleka neměl projité všechny ulice ;-)