Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD z notebooku do PC?

Dobrý den, dneska mě napadlo, jestli je možné vzít harddisk z noťasu který nepoužívám (protože mám PC, které je mnohokrát lepší) do PC (samozřejmě čistý)... Protože se mi přídavných 750GB hodí a kupovat se mi nechce...

Mohu ho použít, nebo by se něco mohlo pokazit? Děkuji

Nepokazíš nič ak sedia šaltre s rozhraním. Ani keby bol na menenom disku náhodou zachovaný pôvodný zavádzač (MBR/GPT), disk so systémovým oddielom by bol nastavený ako aktívny a primárny, lebo stolná mašina bude zrejme v Biose nastavená na primárne bootovanie z pôvodného pevného disku na ktorom je OS.

Len nech máš v PC dostatočne dimenzovaný napájací zdroj, nie nejaký 350W šunt.

Ve starsich skrini neni obvykle na 2,5" disk uchyceni, musis si dokoupit redukci 2,5-3,5", jinak tomu nic nebrani a v novejsich skrinich uz je i moznost umistit 2,5" disk.

Jedna vec, kterou si zkontroluj, jestli je to starsi notas, tak aby disk nebyl PATA, novejsi PC a notasy uz maji jen SATA. Pravdepodobne to neni, ale at mas jistotu nez s tim zacnes neco delat.

Neorzumiem proste bud ma ta bedna poziciu pre 2.5" disk/floppy a tam ho priskrutkujes 4skrutkami, alebo si kupis ramcek 3,5"-2,5" a priskrutkujes to o ramcek a ramcek do skrine.
Pripaja sa to SATA kablom na dosku, a napajaci kabel zo zdroja.

Cistit nic nemusis, v sprave diskov zrusis oddiely a vytvoris novy, alebo len sformatujes oddiel ktory tam je ak je len jeden, a pouzivas to.
(a hned prve spustenie po pripojeni a zapnuti vlezes do biosu a nastavis BOOT ORDER tak ze povodny disk je v poradi nad tym datovym. A save&exit. Je 50% sanca ze to bude spravne samo od seba, lebo budes mat 2 disky, logicky.)

No... Tak našel jsem cestu jak se tam dostat (otevřít druhé víko [jsem pako :-D]) jenže vidím u toho HDD co je v PC že má dva kabely do sebe zapojené, jenže já našel jen ten drát který měl víckrát ten stejný kontakt (nevím jak to popsat...), ale ten druhý kabel ne :-/ a druhý problém je v tom, že nemám kam přidělat to HDD z noťasu, nikam nepasuje a na volno mi to příjde divné...

já našel jen ten drát který měl víckrát ten stejný kontakt

-tak to bude asi napájecí-jestli vede ze zdroje,to snad poznáš.Je širší než datový.

ale ten druhý kabel ne

-ten datový SATA nenajdeš,ty z PC navíc samy nečouhají,ten si musíš koupit.Délku a koncovku dle potřeby.
A na uchycení Ti tu už psali ten rámeček,třeba tento.
Jinak máš dobrý návod tady-kapitoly 8,11,12.