Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem je možné aby to dělala grafická karta ?

Nepravidelně se mě stává, že nejprve zmizí obraz a po několika sec. i zvuk. Většinou na obrazovce zůstane bílá plocha a samé svislé čárky, někdy jenom černá obrazovka PC tedy lze vypnou jen přidržením tlačítka na PC. Po zapnutí nenaběhne, ale pokud nechám PC zapnuté tak půl hodiny vidím, podle LED že PC se snaží něco dělat, ale nikdy nenaskočí. Když ale potom PC znovu zapnu už je vše normální a pak je třeba 3 dny klid. Je možné, aby to byla grafická karta? PC žádnou chybu nehlásí, ale ten asi grafickou kartu nesleduje. Moc díky za nějakou radu

• Ano.
Muze jit o :

- Zdroj
- Graficka karta
- Zakladni deska, napajeni, frekvence /CPU/RAM*Timing/NB..

Ale i softwerova stranka :
- Nekompatibilni nebo chybejsici ovladace.
Tak jako :
- Vysoké teploty komponentu.

• A jak zjistit co to je? Vse zkusit zvlast ;-)
• Ten zvuk jde pres HDMI (z Jack -> Monitor) nebo Audio Chip (Jack -> zakladni deska) ?
*Nebylo by naskodu, kdy jsi uvedl, o jaké PC (tak jak jeho HW osazeni nebo NTB jde.

Moc díky za rychlou reakci. PC: HP Pavilion Elite HPE Core i5
Grafická karta AMD Radeon HD 6800 series
Vše je tam původní, zvuk je na základové desce. Ještě jsem zapomněl zmínit, že po tom zmizení zvuku je slyšet monotoní ton (z reproduktoru), ale ještě tak 5sec. po zkolabování obrazu je zvuk normální. Jediná změna je z WIN7 na WIN10 ale 2 roky to šlo bez jediné závady. Zkoušel jsem i novou instalaci, PC se razantně zrychlilo ale závada se projevuje stále.

Ne, ta je tam od počátku. Měl bych začít výměnou té karty ? Bude to ale asi běh na dlouhou trať, stane se, že závada se objeví někdy až za 10 dní, častěji ale tak za 3 dny . Pokud se to ale objeví, po vypnutí a zapnutí to stále trvá, vždy po 3-tím zapnutí to píše : zdá se že se WINDOWS nespustil správně a nabízí to různé možnosti nápravy. Reset nepomůže zkoušel jsem ho i 30X za sebou, pokud ale nechám PC zapnutý i když je černá obrazovka tak 1/2 hod něco dělá (občas bliká ta žlutá LED) a po tomto čase když udělám ten Reset je už vše OK. Děkuji za každý nápad.