Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Úprava obrázků

Dobrý den,

Byl by někdo ochoten mi vypomoct s úpravou obrázku v příloze? Chtěl bych ho upravit tak, aby zůstaly v podstatě jen obrysy (ohraničení tabulky a text v černé barvě na bílém podkladu) a vůbec mi to nějak nejde (sem amatér) ?

Myslíte si, že obrázek má dostatečné rozlišení aby zůstal ostrý při tisku na A0?

Moc děkuji za rady

moc vám všem děkuji za pomoc, tento obrázek chci nechat vytisknout jako samolepku na zeď v černé barvě (taková ta klasika jak se fólie přilepí na zeď, fólie se pak sloupne a zůstane ten černý tisk), bude to dekorace do chemické laboratoře, proto bych chtěl zachovat ten pěkný design, ale bál sem se že na A0 to bude málo :-/

zkusím ještě pátrat po nějakém podobným obrázku ve větším rozlišení, snad něco najdu

Jestli to chceš zvětšovat na A0,musíš to dělat v křivkách.Tabulku v křivkách si můžeš stáhnout třeba tady,ale je jen se čtverci a s malými písmeny v názvech prvků.Ale jde z toho vše vytáhnout a vložit do těch šestiúhelníků.Soubor ai nebo eps,zkoušel jsem to v Corelu.Jen text není už text,ale převedený do křivek.Když si uděláš šestiúhelníky velikostí na rozteč textů,jde to kopírovat i po celých řadách.Pak to celé doladit,porovnat a sloučené zvětšit dle potřeby.
Třeba se najde i lepší tabulka,hledej periodic table vector.

Tak zde je asi finálová podoba, jen tam ještě někde trošku vycentruju textové pole a půjde na tisk. Možná ještě zkusím trošku vylepšit grafiku abych udělal pěkný obrázek a hodím to na net na prodej, třeba vydělám majlant :-D

UPOZORNĚNÍ:

Tento PDF dokument je chráněn autorským zákonem a mezinárodními úmluvami. Nepovolené kopírování, rozšiřování nebo jeho sdílení ať už jako celku nebo jeho části je trestné podle občanského a trestního práva a je postihováno tresty až do maximální výše zákonných sazeb.

:-D