Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s internetom

Dobry, mam takyto problemik.
V Pc stolovom mi pekne ide net, ktory je napojeny cez kablik od telefonu ku modemu a z toho do PC-stolove. Ale ked to napojim priamo kabel od telefonu ku nootebuku(v nootebuku je modem MotorolaSM56), tak počas pripajania vyhodi tabulku že zle pripojeny kabel, ešte je zaujimave že v pravo dole stale svieti taky žlty telefonik a ked potukam po nom tak DEVICE status : Modem is not use. Prosim poradte ako to rozbehnutt

lenže z modemu do počitača ide len usb kabel a ten asi do sietovky nezmestim a telefony kabel ide do modemu. Tak som napojil usb do notebooku a nepoznalo modem tak som nainštaloval a ide....ale chcel som využiť modem čo mam v nootebuku(ten som chcel spojazdnit) je zaujmave že nechce pracovať. aked sa pripajam cez nootebook ide všeetko ako na stolovom ale pri pripojovani vyskoči take informačne okničko že IP profil našiel...ale dake XC profili nemôže....ale net ide. ak by vam niečo ktomu napadlo tak môžte popisať Dakujem zatial

Dakujem zatial ide to takto...ked budem mat router tak dufam že pojde...lebo ako čitam tak asi stymito komponentmi čo mam v noteboku byvaju trošku dake problemiky...tyto chlapci tiež maju stym dačo ako tak čitam...možno to bude tym modemom Motorola SM56...čital som že to čiselko 56kbps je daka jeho rychlosť a ked ja mam internet 4Mbps tak by to moholo vadiť?

http://pc.poradna.net/question/view/109770-nove-win xp-home-pripojeni-k-mistni-siti-omezene-nebo-zadne- nastaveni-sitofky

Obávám se, že vám to Karel nevysvětlil dostatečně důrazně. Zapomeňte prosím jednou provždy na modem, který máte v notebooku. Ten pracuje na docela jiném principu a je určen k něčemu docela jinému, nežli potřebujete. To, že se to taky jmenuje modem vás zřejmě spletlo. Vy musíte mít ADSL modem (to je ten Vigor co už máte), nebo ADSL modem s routerem (ten si kupte, pokud chcete mít připojeny oba počítače současně). Můžete si ještě vybrat, jestli budete chtít notebook připojovat k routeru síťovým kabelem nebo bezdrátově přes WiFi a podle toho koupit router.