Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstranene fotografie v PC...

Ahoj. Chcel by som vediet ci po odstraneni fotografii a videi ulozenych v PC (pod zamkom na heslo vo winrare) ich moze niekto obnovit. Nebudem hovorit dovod a preco. Chcem sa iba spytat, ci je to mozne alebo nie. Odstranene foto/video boli zaheslovane v pc vo winrare a nasledne odstranene z kosa natrvalo.

Plusova otazka - ak som mal aj v smartfone videa a fotky, ktore nechcem aby niekto uvidel (osobne fotky) tak ze ci sa daju alebo nedaju obnovit. Mal som ich tiez pod heslom v skrytom priecinku v smartfone, no natrvalo su vymazane.

Je moznost ich nejako obnovit? Aj ked cez nejaky program alebo cez inaksi level a to cez policiu.
(Nepytajte sa preco...)
Vopred dakujem.

loading...

pokial boli len zmazané,tak sa dajú na to určenými nástrojmi obnoviť a v mnohých prípadoch velmi lahko a aj určitými známymi chybami v heslovacích a šifrovacích programoch dostupných pre široké masy aj v mnohých prípadoch pomerne jednoducho odheslovať......

Aj ked boli odstranene natrvalo v programe winrar so zaheslovanim?? :/ Lebo kamarat (ked uz to mam napisat) bol zrejme zapleteny do kyberutoku, ze cez jeho fb (ci cez virus alebo inu blbost) sa nenazdajky stiahol urcity obsah do pc bez vedomia uzivatela pc. Presne nebudem komentovat danu situaciu kedze sa jedna o citlivu vec mojho znameho... Ked to riesi expertiza, je to dost pravdepodobne?

Je třeba si uvědomit, že smazání souboru znamená jen dvě věci:
- upravení hlavičky souboru v systému
- místo na disku, kde byl soubor uložen, se označí jako volné
Soubor však na disku fyzicky stále leží. A pokud se poopraví hlavička zpět (nějakým programem pro obnovení dat), je soubor (v tomto příapdě zaheslovaný soubor RAR) obnoven. Samozřejmě, pokud je použito dostatečně silné heslo, soubory nelze rozbalit.
Pokud ovšem ty fotky a videa ze zaheslovanýho RARu byly někdy na tom počítači rozbalené, a ještě nebyly ničím přepsané, lze je dohledat naprosto stejně, jako ten smazaný archív. A to už by byl samozřejmě průšvih.
Pro tohle existují tzv. skartovače, které umí soubor zničit (volitelně) několikanásobným fyzickým přepsáním celého souboru. Pokud už jsou soubory smazány, musí se vybrat nějaký soft, který umí přepsat volné místo na disku. SW Ti bohužel neporadím, nikdy jsem tohle nepotřeboval řešit.

Jestli se tolik s kamarádem bojíte prozrazení a postihu,nebylo by lepší ten disk vyndat a na čas někam schovat nebo úplně zničit a koupit nový?Ale jestli je kamarád pedofil,tak ať ho klidně chytí.Protože za nějaké obyčejné porno se nezavírá ani nikdo nebude pátrat po nějakých jeho stopách na smazaném disku.

Veď práve že to, údajne mal z jeho starého profilu na FB odoslať nejaký obrázok, ktorý porušuje práva. Nakoľko ho dobre poznám, že taký nie je by to určite *neurobil*.
Samozrejme nejaké to video (legálne) mal v PC :D :P No nie žiadne "koniny". Mohlo sa to dostať do PC pomocou prezerania internetu skrz vírus či cez prezeranie p*rna. Mohli sa ukladať miniatúry nechcených obrázkov do PC?

Nová polemycká otázka: Dá sa nejak prezistiť (Či už osobne alebo skrz forenzných nástrojov špecialistov v odbore IT), či sa mohli údajné fotografie (ktoré porušujú zákon podľa paragrafu 370 TZ) dostať do PC tým, že môj dobrý kamarát, ktorý má byť svedkom/obeťou/podozrivým, mohol nevedome, t.j. neúmyselne stiahnúť súbor zo školy, kde si uchovával svoje projekty vytvorené v AutoCADe, kde sa nacházdali tieto fotografie v priečinku (na rôznych PC v škole) tým, že ich tam mohol niekto úmyselne uložiť a stiahnúť?
Bol by som naozaj vďačný za každý nápad či radu.
Tu nejde o vtip, ale o vážnu vec.
Vopred ďakujem.

Nikto nechape co to chces prezistit.
Mohol subory skopirovat aj neumyselne, ale to mu nikto neuveri.

Nikto nevie aky mate v skole logging transakcii alebo co, subory vo filesysteme ale maju datum vytvorenia, zavisi jak to kopiroval (niektore programy to nastavia na povodny) ale moze byt aj v skole nejaky logging. Ale vela veci zistit nejde, neni to jak v US filmoch.