Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi z druhého modeumu

Mám za sebou dva modemy z čehož druhý používám jen jako zesilovač signálu. Problém je ten, že druhý router vysílá wifi, ale nejde se připojit k internetu. Internet do něj přivádím přes DSL kabel z prvního modemu. Jde se k němu připopjit kabel a připojit se k netu kabelem, ale wifi nefunguje. Poradíte co je (asi v nastavení) blbě?

Nejdřív mluvíš o modemu, pak o routeru,

Jsem laik, měl jsem za to, že uživatelsky příznivá zařízení už jsou dva v jednom, proto tomu říkám napřed modem a pak router.

ale přesné označení jsi zatajil.

Netušil jsem, že je to potřeba. Tak tedy:
a) TP-link: TL-WR740N
b) Zyxel: P-870HN-53b

Netuším, čemu říkáš DSL kabel.

Pardon, LAN.

Jak jsou jednotlivá zařízení nakonfigurované a propojené, taky neuvádíš.

Napřed je tp-link, do kterého vede internet telefoním kabelem a pak je zyxel. Ten je připojen z tp-linku LAN a je to zapojeno do ethernetu 4. Typ s vypnutím DHCP je dobrý, ale já se neumím připojit do administrace toho zyxelu. Jak na to?

Stále si nerozumíme.....

Napřed je tp-link, do kterého vede internet telefoním kabelem

Ten TP-Link je wifi router, má LAN (RJ45) porty, tak do něj určitě nevede internet telefonním kabelem.
Jakého máš poskytovatele internetu? Resp. internet přijímáš bezdrátem, telefonní linkou (VDSL) nebo jinak?

Jak se dostat do administrace Zyxelu? Připojit se k němu ethernet kabelem a zadat jeho IP adresu. Viz. manuál. Možná je adresa uvedena zespod na štítku.

Ten TP-Link je wifi router, má LAN (RJ45) porty, tak do něj určitě nevede internet telefonním kabelem.

Teď na to koukám a vypadá to jako LAN kabel.

Resp. internet přijímáš bezdrátem, telefonní linkou (VDSL) nebo jinak?

Bezdrátem.

Jak se dostat do administrace Zyxelu? Připojit se k němu ethernet kabelem a zadat jeho IP adresu. Viz. manuál.

Hmm. Manuál jsem již dlouho neviděl. Nejde ta adresa nějak zjistit?