Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zyxel VMG1312 vs. VLAN

Zdarec,
Má někdo zkušenost, či řešil, jestli zvládne tento router (od Tmobile na DSL) pracovat s VLAN?
Zyxel_VMG1312_B30B
Resp, na switchi před routerem mám 2 VLANy, potřebuji aby obě prošli přes router na internet. Ať už po jednom kabelu, jako TAGovaná, nebo 2mi.
Zároveň jestli půjde router použít jako DHCP server. Díval jsem se že má port na IPTV kde umí rozjet druhý DHCP server, ale funkčnost jsem nikdy netestoval.
Návod zde:
https://www.o2.cz/_pub/9b/31/79/354714_906639_Zyxel_VMG1312_B30B___Uzivatelska_prirucka.pdf
-------
Děkuji všem za případnou pomoc s nastavením.

interně VLANy zřejmě umí (musí, kvůli IPTV), ale nejde je nijak konfigurovat (resp. jde, ale s ohledem na služby DSL ti to je k ničemu, protože VLANy jsou přepojeny dál do WAN - VPI/VCI je číslo VLANy, tj. 848/835)

Nechceš si na to pořídit normální router? Třeba Mikrotik, a tuhle DSL nádheru si nastavit jen jako bridging modem (pak ale na MTK musíš kvůli MTU nastavit clamping)?

díky za odpověď, jak jsem si myslel.., osobně bych tuto nádheru vůbec nepoužíval, ale není to řešení u mě, a jakékoliv nové nákupy pro dané místo jsou dost komplikované (možná to tak nakonec ale dopadne). A myslíš že port (myslím že 2) pro IPTV, by šel použít pro druhou síť? DHCP mi pro tuto VLAN může udělat i jiné zařízení, i když tam nějaká konfigurace DHCP pro IPTV je, ale vůbec netuším jak to funguje.
Ještě jsem tam našel možnost udělat ROUTU, ovšem nevím, jestli to bude pro tento účel stačit. Můžu ze switche klidně tuto VLAN přivést po samostatném kabelu, takže kdybych jen routoval veškerý provoz z konkrétního portu na WAN(DSL), tak by to teoreticky taky mohlo valit ne?