Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem asrock g41c-gs a kompatibilita pamětí

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně kompatibility pamětí s deskou asrock g41c-gs r2.0. Je to jedna z mála desek se socketem 775 a potřeboval jsem novou, tak jsem koupil tuto. Zároveň jsem chtěl zvýšit RAM z 4 na 8 gb, takže jsem zkusil moduly kingston hyperx fury, které nefungovaly a musel jsem je vrátit. Podle stránek výrobce desky jsem dále koupil moduly patriot, které rovněž nefungují. Dle manuálu jsem zkoušel přepnout jumper FSB1 na desce i reset CMOS. Sestava se zapne, větráky běží, ale na monitoru je pouze černo.
Podle různých internetových fór je tento problém u této desky celkem běžný jev, ale u pamětí doporučovaných výrobcem byt toto nečekal. Prosím o radu, čím by chyba mohla být způsobena.
Děkuji.

Koupě těch kingstonů byla moje blbost a nepozornost, u těch patriotů už jsem bezradný. Vím, že nejde kombinovat ddr2 a ddr3. Mám tam strčené jen ty ddr3 a přesto to nejde. Zkoušel jsem je dávat i jednotlivě do obou slotů a furt nic.

Máš na tam nahraný nejnovější BIOS?
Ono jich pro tvou desku ani moc není
1.00 - základní BIOS
1.00B - BETA BIOS, který měl řešit něco s kompatibilitou RAM
1.10 - poslední BIOS (měl by tedy obsahovat i opravy z té verze 1.00B)
Pokud tam máš verzi 1.00 tak bych zvážil update.