Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupit nové RAM nebo Základní desku ?

Ahoj všem,

mám jedne problém a to konrétně ten, že nemohu nastavit frekvenci na RAM na požadovaných 3200 Mhz

Moje Sestava:

procesor: AMD Ryzen 5 1600X
základní deska: MSI X370 KRAIT GAMING - AMD X370
Ram: HyperX 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Predator Series
grafická karta: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G
zdroj: Fortron Hydro X 650

Při nastavení frekvence na 3200 / 2933 mi počítač nenabíhá ... Momentálně mám 2400Mhz což je stabilní a v pohodě. Ale nevyužiju plnou kapacitu RAMEK a v tuto chvíli tedy zbytečné..

Můj dotaz zní:
1) vymenit RAM za jiné (např. G.SKILL 16GB KIT DDR4 3200MHz CL14 Flare X for AMD , u kterých pár uživatelů ve spojení se stejnou základní deskou nemají problém mít nastaveno 3200Mhz)
2) Nebo koupit jinou / novější základní desku, kde budou stávající paměti podporovány

Má s tím někdo zkušenosti ?
Děkuji moc za zprávu

Změna předmětu, původně: DOTAZ: Koupit nové RAM nebo Základní desku ? (host)
Změna kategorie, původně: PC sestavy (host)

1866/ 2133/ 2400/ 2667(OC)/ 2933(OC)/ 3200(OC)+ Mhz
Overclocking is not guaranteed

Píšou u MSI.

Asi klasický ojeb, kdy je potřeba k dosažení deklarované frekvence vyšší napětí (1,35 V). Ty máš nastaveno kolik?
Vyhodit prachy za novou desku jen proto, aby jely RAM na vyšší frekvenci je tvoje volba, výsledek stejně bude nejistý.

jenom pro info: BIOS je aktualizován na nejnovější, to jsem dělal jako první.

Tam jde spíš o to, že když přepnu v BIOSU na XMP profil ať už 3200 nebo 2933 tak se počítač nerozjede. (repspektive s 2933 mi párkrát naběhl a dokud jsem ho znovu nevypnul, tak jel krásně) Ale pak je to stejná písnička, neustále resetování a mohu pouze do BIOSU.

Takže spíš čekám, že by někdo mohl říct ze své zkušenosti... mám stejnou základku, koupil jsme tyhle a tyhle ramky a funguje bez problému... Nebo mi někdo řekně že ryzen a tahle základní deska má problém sama o sobě a lepší varianta je tedy vyměnit základku, nebo tak. :) na druhou stranu to mlže být dost individuální a to co jde někomu, nemusí jít u mě a naopak...