Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM paměť - rozšíření ze 4GB na 8GB u Lenovo IdeaCentre H30-00

Zdravím.
Chtěl bych vyměnit svoji puvodní 4 GB RAM za 8GB RAM, ale nevím přesně jakou koupit. Chci se vyvarovat systemu pokus-omyl a proto žádám o radu. Jakou RAM mi doporučíte (při té nižšší cenové hladině) do pc Lenovo IdeaCentre H30-00?
Odkaz na pc je:

https://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-h30-00-cerna_4/169600/produkt.

Zatím je tam tohle, viz. výpis z AIDY:

Velikostní faktor (Form Factor) DIMM
Typ DDR3
Velikost 4 GB
Maximální rychlost 1333 MHz
Aktuální rychlost 1333 MHz
Celková šířka 64 bit
Šířka dat 64 bit
Ranks 1
Umístění A1_DIMM0
Banka A1_BANK0
Výrobce Undefined
Sériové číslo 43D78798
Nálepka A1_AssetTagNum0
Číslo dílu RMT3170ME68F9F1600

Je to krátká notebooková ramka, napájení 1,5V. V pc je jen jeden slot. Už nevím co bych pro přiblížení co tam mám napsal :-) Díky všem co mi chtějí poradit.

Ještě snad foto na rajčeti pro upřesnění:

http://danik114.rajce.idnes.cz/Lenovo_H30-00/

Změna předmětu, původně: RAM paměť (host)

1. Ta paměť na fotce je podle jejího označení (RMT3170ME68F9F-1600) DDR3L-1600 (tedy 1.35V).
2. Pokud je tam Celeron J1900, tak tam víc paměti nedáš

https://ark.intel.com/products/78867/Intel-Celeron-Processor-J1900-2M-Cache-up-to-2_42-GHz

tam je uvedeno:

Memory Specifications

Max Memory Size (dependent on memory type) 8 GB
Memory Types DDR3L 1333
Max # of Memory Channels 2

Tedy maximum, co umí CPU je 2x4GB. Ale ty máš na desce jen jeden slot (tedy jen jeden paměťový kanál)

Neodpovím přímo, ale zeptám se: co si od výměny RAM slibuješ? Na jaké aplikace nestačí 4GB? Řekl bych, že teď je sestava vyvážená, rozšířením RAM nic moc nezískáš, jestli to chceš využívat na hry, doporučil bych upgrade, resp. nákup normální PC sestavy.

Protože jsem se docela pohádal s na Facebooku v pc poradně, až mě vyloučili, o tom, že se mi Chrome načítá pomalu. Že se mi po čase Facebook kouše a je pomalej. I když pc pravidelně čistím. Bylo mi několikrát vnucováno, že mám pc na h...o a že 4 GB NESTAČÍ na Chrome, natož na Facebook! Což jsem odmítal, protože i stařičký pc ženy na Chrome stačí. Ale... pak to ve mě zahlodalo a myslel jsem že bych tím nic nezkazil a něco možná vylepšil. Hry na pc nehraju. Není na to určenej, i když...Assassina rozjede a špatně občas s bílýma místama i GTA 3, mam vyzkoušeno :-) ale to mě neláká. Chtěl jsem hlavně pc celkově zrychlit...

Souhlasím. Mě tam ukamenovali, že 4 GB je strašně málo. Jak na co. Na Chrome to musí stačit. Problem bude jinde, ale to je jiná otázka. Mam zhruba takovou vytíženost. https://danik114.rajce.idnes.cz/VYTIZENOST_RAM_A_PROCESORU/
první je jen chrome a druhý facebook v chrome. Jestli spíš nebude problém v procesoru. Nebo??? Takže to shrnu. Má nějakej zvláštní význam kupuvat novou 8 GB RAM za cirka 1.300-2.000 Kč nebo ne? Abych vúbec nějaký zrychlení zpozoroval :-( Co vy na to. A tím bych to uzavřel. Dík za nazory.