Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejlepší 55" televize do 20 000,-

Zdravím,
už několik dní brouzdám po recenzích a vybírám co možná nejlepší 55" televizi, co podporuje 4K, má co nejvěrnější zobrazení barev a celkově se hodí pro sledování filmů v HD kvalitě a případné brouzdání po internetu. Nejde mi tolik o pozorovací úhel a televizi budu poměrně blízko.

Cenovou hranici jsem si nastavil na 20 000,-

Toto jsou mí 3 prozatimní vítězové:
Sony Bravia KD-55XE7096
LG 55SJ800V
Panasonic TX-58EX703E

Můžete mi někdo prosím doporučit, který si vybrat a případně proč? Jinak je možné, že mi nějaký jiný kandidát unikl, tak budu rád i za jiné doporučení.

Předně mockrát díky za jakoukoliv pomoc a snad již/dnes zítra toto několika denní hledání ukončím.

S pozdravem,
Lukáš

Za sebe bych doporučil Sony. Nejlépe však uděláš, když naběhneš do nějakého televizního obchodu a podíváš se na obraz sám. Vnímání obrazu je hodně subjektivní. Věrné zobrazení barev se ve studiu posuzuje podle takzvané "pleťovky". Dej si ruku před televizi a sleduj, aby barva tvé ploutve byla shodná s barvou těla herců. Upozorňuji, že pro hodně lidí se bude zdát takto nastavený obraz jako vyblitý (ač bude právě věrný). Skutečně věrné zobrazení má hodně daleko k nastavení lidmi, kdy je obvykle silně přebarveno (vysoká sytost barev). Ale někdo má raději studený obraz, někdo teplejší, většina má v oblibě když tečou barvy do kýble pod televizí. Zajdi do hyper-super a vyber si podle skutečného obrazu, co se ti bude líbit. Tady ti těžko poradíme lépe.

Fanousek Panasonic doporucuje: Jedinne Panasonic.

Fanousek Sony doporucuje: Jedinne Sony.

Fanousek LG doporucuje: Jedinne LG.

---

Seradil jsem to podle toho, jak moc ktere znacce verim ja. :-)

---

sambilionk ma pravdu, je to jedno, jedinej vyznam ma co se tyka kvality, pokud se bude sledovat kvalitni zdroj HD obrazu, vzit 100Hz panel. Akorat ty Samsungy mi prijdou, ze maji uplne debilni stojan.