Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ktorý sata port.

Dobrý deň otvoril som pc skriňu a na doske sú zapojené 2 hdd a 1ssd disky.Zaujímalo by ma či majú byť zapojené nejako podla očíslovania.2 majú označenie GSATA2 0-1 a dalšie SATA2 0-5 do ktorého by sa mal zapojiť primárny disk.

Dovolím si Wikanovi mírně oponovat.

GSATA jsou označeny konektory přídavného řadiče JMicron.
SATA jsou konektory přímo ze southbridge Intel.

Doporučuje se připojit disky přes ty Intelovské porty, jsou o něco rychlejší a není u nich riziko s ovladačema.