Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade HW

Zdravím, pokukuju o menším upgradu pc. A za ta léta se trošku přestávám orientovat hlavně co se týče GK.

Aktuální sestava:

MB: GIGABYTE 970A-DS3P
CPU: AMD-Athlon-II-X4-635
Zdroj: Fortron 750W
Paměti: Corsair 8GB KIT DDR3 1333MHz CL9 XMS3
GK: SAPPHIRE HD 7770 VAPOR-X OC
HDD: SSD 256GB

K upgradu, přemýšlel jsem pouze změnit CPU a GK. Nejsem moc náročnej, a MB mi moc možností na změnu nedává takže jsem takže jsem koukal na AMD FX-8300 . Ke grafice nevím, Cena do 4k ? Jestli to má vůbec smysl místo té 7770 ? Nějaký návrhy ? Dík Jarda

970A čipset a FX8300, fungovat to asi bude, ale nemyslím si, že to bude výhra. K tomu grafiku... no, nevím, je to skoro 7 litrů a po upgrade budeš zase na konečné, protože do té desky nic lepšího nestrčíš.

Osobně bych se na tohle upgradování vyflákl. Podle mě optimální "upgrade" je deska B350 a do ní RavenRidge: https://diit.cz/clanek/specifikace-raven-ridge-pro-am4 + 8GB DDR4 RAM (3GHz+). Cenově to vyjde podobně, možnosti upgradování dnes asi nejlepší možné. Doporučuju tedy vyčkat na uvedení a zkontrolovat reálný výkon, až budou venku všechny testy.
Druhá varianta je něco jako G-čkové Pentium a k tomu GTX1050(Ti), kde ten výkon ve hrách bude +/- podobný (1050 asi bude níž, Ti asi výš), cenově to ale bude asi horší. Pokud spěcháš, je to aktuálně jediné možné řešení.

edit: a zbudou ti komponenty, které dávají dohromady celý pajšl (stačí přidat budku+zdroj+HDD), a tedy by měly jít zajímavě zpeněžit...