Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost internetu

Dobrý den, měl bych jeden dotaz, který se týká rychlosti připojení k internetu.
Mám internet od UPC 300mb/20mb. (Downloud, Uploud), ale když to změřím tak my to ukazuje skoro pořád rychlost kolem 85 až 90mb, Uploud je v pořádku. Budu měnit síťovou kartu, která bude mít větší propustnost (1Gb), zatím mám kartu s propustností 100mb. Mate mě ale, pokud je to síťovou kartou, proč tam teda nemám trvale rychlost 100mb.? Nebo by to mohlo být ještě v ničem jiném? Samozřejmě vím, že rychlosti 300mb přesně asi nikdy nedosáhnu, ale tohle přippojení by mělo dosahovat při měření hodnotu určitě přes 200mb.
Předem děkuji.

Na Ethernetovem kabelu, ktery vede od modemu do PC nic napsane neni, je to prostě klasicky kabel se standartnimi vstupy (dostal jsem ho k modemu) Na kabelu, ktery vede od modemu do ucastnicke zasuvky je na koncovce napsano "Cabelcon 3.9", kde se tedy vypise ta propustnost sitove karty?

Není na něm napsano nic, dratku je tam asi osm, ale predchvili jsem volal do UPC a tam my tvrdi, ze vidi moji propustnost pres porty a ta je jenom 100Mb, a ted najednou jsem to zmeril a svete div se -
Speedtest Brno Start
Your IP: 86.49.243.2

Download - Určuje rychlost stahování dat z internetu do Vašeho zařízení. V ideálním případě by se naměřený údaj měl blížit hodnotě Vašeho tarifu UPC Internet při ethernetovém připojení.
Upload - Určuje rychlost odesílání dat z Vašeho zařízení do internetu, která by měla činit přibližně desetinu hodnoty z tarifu Vašeho UPC Internetu
Ping - Umožňuje prověřit funkčnost spojení mezi dvěma síťovými rozhraními. Číslo reprezentuje odezvu (latenci) protistrany. Čím je číslo nižší, tím lépe.
Jitter - Označuje statistickou hodnotu (neboli rozptyl odezvy, též variabilitu v doručování paketů cílovému uzlu).
Download
318.74

Mbit/s

Upload
21.26

Mbit/s

Ping
16.30

ms

Jitter
2.60

ms

Prostě se to najednou takhle zvedlo, tak jsem z toho janek:))