Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dell Inspiron N5110

Zdravím,
mám notebook Dell Inspiron 15R N5110. Mám na něm Windows 7, a už je to jakési...pomalejší. Plánuji přeinstalaci, ale nevím na jaký systém. Resp. vím, ale váhám. Chtěl jsem Windows 10, ale nenašel jsem ovladače pro tento model. Windows 7 Home Premium už mám dlouho, a chci něco nového. Popř. bych zkusil Linux, ale potřebuji pracovat ve Photoshopu. Zároveň bych si rád zachoval nejvyšší možnou rychlost notebooku. Můžete mi prosím poradit, jaký systém nainstalovat? Děkuji

Rada je zmacknut klavesu pre recovery na vyrobny stav, a nesnazit sa o ziadne vlastne tvorby. Nechces nic noveho, chces to co funguje. A to je viz prva veta.
(P.S. nasledne neinstalit viry a antiviry, ani do toho nijak nedrbat a neinstalit vobec nic co tam na pozadi robi hovadiny, a ostane to rychle navzdy)

Vyskusat ich mozes ale nebude to mat zmysel a nemas licenciu (da sa sice este zneuzit volny upgrade pre postihnutych ale nevidim dovod sa drbat s niecim co nemusi byt plne funkcne v zavislosti od specilaneho HW v ntb)

P.S. ja osobne by som ssd vymenil za hdd, zavisi ale ze kolko mas potrebu dat. Redukcie k mechaniky mozu robit problem pri sata3 lebo je tam viac konektorov v ceste signalu, zavisi od detailov jak to je navrhnute.
Ale ani to ssd neni nutne, nainstaluj ciste win a uvidis ci to je dost rychle.