Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje funkce "Přihlásit se pomocí Google, Facebook apod."?

K řadě služeb na internetu se mohu přihlásit pomocí účtu Google, Facebook, Twitter apod. Nakolik je toto bezpečné?

Tak například: Používám v PC jako domovskou stránku "Digg reader". No a k němu se mohu přihlásit buď pomocí Facebook, Twitter nebo Google. Vybral jsem přihlásit pomocí Google a vše funguje. Ale jak vlastně ono "přihlásit pomocí Google (Facebook...)" funguje? Nemůže se stát, že provozovatel, v tomto případě Digg, získá přihlašovací údaje do mého Google účtu?

Jen jsem se obával, aby to nešlo zneužít a nezafungovalo to obráceně a někomu jsem tím nepovolil přístup do mého Google či Facebook účtu.

Ale to se klidne muze stat. Proc nejdes na tu stranku, kterou jsem ti odkazal, tam presne vidis k cemu ma co pristup.

U Android aplikací jsou požadovaná oprávnění při instalaci vidět, to ano. Ale při "přihlášení pomocí účtu Google" na webu jsem žádná požadovaná oprávnění nezaregistroval. Když kouknu na odkaz co jsi posílal, tak až dodatečně např. u Digg vidím oprávnění "Zobrazení vaší e-mailové adresy, Zobrazení základních informací o profilu".

Stránku znám, tam jsem byl. Jsou tam většinou apps, které tam z logiky věci být musí, např. email. klient Thunderbird, dále různé android aplikace jako AquaMail, aCalendar atd. Tyto aplikace přístup mít musí, aby mohli stáhnout poštu, spravovat kalendář...
Ale proč se mám Google či Facebook účtem přihlašovat k podobným službám jako Digg?

Proc ma spousta webu udelany komentare k clankum pomoci facebooku?

To je jednoduche, webu odpada spousta prace navic, protoze si jen poridi modul na to co chteji mit a vlozi to do svych sluzeb. Z hlediska uzivatele to zase prinasi pohodli, protoze se nemusi separatne prihlasovat.

Je to podobné jako platební brána pro platbu kartou. Společnosti jako FB, Google poskytují API, pomocí kterého to může ten čelověk implemetovat. Přihlášení pak funguje ve skutečnosti ne přes stránky, na které se přihlašuješ - ty pak nedostanou tvé heslo, ale přes FB, Google a ty pak vrátí jen, jestli bylo přihlášení úspěšné nebo ne.
Otázkou je, zda své přihlašovací údaje sdělíš jakékoliv stránce, protože vzhled FB nebo Google může být jen vzhled.