Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem baterie u notebooku

Zdravím u mého 2 roky starého noteboku se mi nafoukla nejspíše baterie , u dotykové destičky mám takový oblouk a destička mírně vyčnívá ven , noteboku už bohužel není v záruce :/......jinak funguje normálně nijak se nepřehřívá, akorát by mě zajímalo jaktože dojde u notebooku za 25 000 k nafouknutí baterie ,notebook mám pořád když je zapnutý připojený do sítě ale někde jsem četl že to na notebook nemá vliv že se vždy nabije a pak se to samo odpojí a nějakou chvíli se nanabíjí. používám noteboku celý den a vypojuju ho z el.proudu jen na noc. díky za odpověd.

V tom prípade, ak s mašinou nependluješ, ale je napichnutá furt na zdroj 230V/50Hz, si mal nastaviť "nažvejnutie" baterky v Biose na max. kapacitu 70% jej dobita.

Ak nechceš vyhorieť, radšej kup originál typ baterky alebo ju z mašiny vyber niekam do metalového šuflíka v prípade, ak by vytiekla.

Články v baterii jsou stejné jak u notebooku za 25 tisíc, tak i u notebooku za 5. Jsou to (většinou, pokud výrobce nezvolí nějaký netypický plochý design článků) normální 18650 lithiové baterie, podle ceny notebooku se jich tam dá víc nebo se dají s vyšší kapacitou.
Ty články dělá pár firem, výrobci notebooku je od nich odebírají. V baterii jsou články obvykle po dvou paralelně a následně 3 bloky sériově. Pokud není jeden článek úplně v pořádku, vyboulí se nebo baterie ztratí kapacitu (už tolik nevydrží).

no já právě nevím jestli to je baterka ale zase co by se mohlo takhle z komponentu tak nafouknou a udělat takový oblouk u destičky pravá strana notebooku u šipek je vpohodě a z leva u destičky mám šílenej kopec ,.,,,nic jiného než baterka mě nenapadá.