Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mint 18.3 MATE - Nelze naistalovat

Dobrý den, stáhl jsem si ISO Linuxu Mint 18.3 MATE, abych ho nainstaloval známému na jeho notebook Acer Aspire 5100 (Turion 64 @ 2Ghz; 2GB; Ati Xpress 1100). Použil jsem program rufus.
Normálně se objeví menu Mintu, pokud zvolím Install objeví se logo Mintu a dále se nic neděje. Když nabootuju do Live, tak se systém načte. Ovšem pokud kliknu přímo na ikonu na ploše (Install linux mint) nic se neděje.Zkoušel jsem různé flashky a verze (MATE,Cinnamon) všude stejný problém. Kde může být problém?

Někdy se nepovede "automatická" instalace a je potřeba to "vzít do rukou", nastavit kam se má co instalovat. Jde nejspíš o správnou instalaci grubu (zavaděče). Ale pokud se instalace vůbec nespustí, tak je to divné.