Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po aktualizaci W10 zmizel program Realtek HD - přestal fungovat subwoofer

Dobrý den,

po poslední aktualizaci W10 mi nejde v počítači najít program Realtek hd audio manager, který jsem používal pro správu reproduktorů, následkem toho mi přestal fungovat subwoofer. Bohužel se mi ho ani nedaří nainstalovat z oficiálních stránek. Jenom podotknu, že jsem pokročilý uživatel, takže bych vyloučil nějaké základní chyby při instalaci a podobné věci. Zkoušel jsem nastavit reproduktory v prostředí windows, ale tam se mi také nedaří zmíněný subwoofer zprovoznit. Jedná se o reproduktory 5.1.

Předem mnohokrát děkuji za pomoc:-)

Tak si ho stiahni - ovládač svojej zvukovej karty - daj Aktualizovať ovládač a podstrč ten stiahnutý.
Slávne Windows 10 totiž (navzdory logike) asi uznali, že je "ich" ovládač z dielne M$ ten najlepší a tak ti zrušili pôvodný fungujúci ovládač a nahradili svojim nepodarkom.

Žiaľ - to je vlastnosť tých desiatok - M$ a v Redmonte "vždy vedia, čo je najlepšie"....
A zakáž si aktualizácie ovládačov.

Pokiaľ sa ti (vraj) nedarí nainštalovať, urob to v Núdzovom režime, alebo odober zvukové zariadenie zo systému, reštartuj (bez internetu, lebo s ním ti opäť desiatky napchajú ten ich nepodarok), mal by sa nájsť nový HW (zvukovka) a keď bude pýtať ovládač, dáš ten stiahnutý.

Ten driver tam nainstalovaný jako takový je, ale nemohu se dostat do té aplikace, ve které se dají reproduktory nastavit (ta která zmizela po aktualizaci). Už jsem to zkoušel různými způsoby přeinstalovat, ale pořád to nejde :/
Resp: i najdu, kde by se měl spustit ( C:\Program Files\Realtek\Audio\HDA\RtkNGUI64.exe.), ale nejde spustit)

Aj mne sa to občas stane u zvukovej karty. Doteraz mi vždy stačilo v Správcovi zariadení
- odinštalovať všetky zvukové vstupy a výstupy
- odinštalovať ovládače zvuku Realtek

Po reštarte počítača Windows oznámi že našiel nové zariadenia a riadne ich nainštaluje. Cca po minúte sa zobrazí hlásenie, že zariadenia sú pripravené na použite a opäť fungujú.