Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký HDD k TV??

Vážení,
mám tuto TV: https://www.penta.cz/cz/led-tv/415746154-televize-toshiba-32l3763dg-smart-fhd-tv-t2-c-s2-81cm-full-hd?utm_source=zbozi_cz&utm_medium=cpc&utm_content=TVAudio-Televize-LEDTV&utm_campaign=zbozi_cz-paid a chci si k ní pořídit externí HDD (především na filmy - s dostatečnou kapacitou, abych to nemusel pořád promazávat) - nejraději tento: https://www.mironet.cz/adata-hv100-2tb-25quot-usb-30-5400-rpm-cerna+dp225888/. A Vás - odborníků se chci zeptat: mohu? Roztočí mi tato TV tento HDD?? Nějak se v těchto věcech vůbec nevyznám, tak budu vděčný za každou užitečnou radu. Předem díky moc.

Po viac ako 2 rokoch sa mi miesto HDD osvedčil jedine USB Flash disk. Ja používam 32 GB a úplne postačuje. Veľmi jednoduchá manipulácia.

HDD otáčkový - počul som trvalý hukot otáčok. Točí sa stále. Ruší pri sledovaní filmov.
SSD HD - je tichý, omnoho lepší ako ten otáčkový. Po niekoľkých týždňoch som konštatoval, že manipulácia je komplikovaná (prenos, nahrávanie, pripájanie k PC ...)
USB Flash disk - konečne solídne riešenie pre sledovanie filmov v TV. Veľmi jednoduchá manipulácia.

V mojom TV je to takto:
[tv.jpg][tvHvWb6.jpg]

Pozriem si ich a nahrám si tam ďalšie filmy. Ten istý film nebudem predsa pozerať stále dookola. Radšej si pozriem ďalší nový film. Už bežne existujú USB Flash disk s kapacitou do 2TB (32GB, 64GB, 128GB, 256GB, 512GB, 1TB, 2TB). Pozreté filmy ktoré majú pre mňa nejakú hodnotu si zálohujem na HDD, ktorý mám v šuflíku.

[usb.jpg]

VEĽMI dôležitú vec si neuviedol. A to, či ten disk potrebuješ na nahrávanie filmov (programov) z TV, alebo iba na sledovanie filmov (*.avi, *.mkv, *.asf, *.mp4, *.flv, *.wmv ...)?

V TV (Panasonic) mam permanentne uz roky pripojene dva 2.5" HDD v USB (320 GB s videi a 500GB pro nahravani z TV).
V dalsim USB mam zastrcenou jeste i WiFi a drzi (u USB pro nahravani je napsano 500 mAh a v pohode).
Zkousel jsem z USB tim napajet i miniPC s Androidem v HDMI, ale ten potreboval alespon 1A - (parkrat probliknul, ale nenabehnul).