Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký externí disk na zálohu fotek?

Dobrý večer.
Chtěla bych poprosit o radu, na co se zaměřit při výběru externího disku. Pročítám různé články a diskuse, ale nějak z toho zatim nejsem uplně mooudrá.
Chtěla bych někam uložit rodinné fotky a videa, takže mi jde hlavně o to, aby to na co je dám vydrželo co nejdéle v pořádku a mohla jsem je tedy i za x let prohlížet, tisknout, vyvolávat.. to je jedno co, prostě abych k nim měla přístup. Usoudili jsme, že nejlépe bude dát je na samostatný externí disk (ne na stejný třeba s filmy a tak)..tak snad je to správný úsudek? A jaký disk potom vybrat?
Předem moc díky za odpovědi.

Usudila si zle.
Data nesmies mat na jedinom mieste. Dolezite data mas vzdy na minimalne 2 miestach naraz.
Disk si kup hocijaky, respe kup si disky rovno 2 ak tie fotky uz nikde inde mat nechces. Aj disk sa tozito moze pokazit.
Za mna osobne by som siel do NASka s jednym-dvoma diskami, ktore by som pre istotu kombinoval s nejakym externym 2.5" HDD, idealne kupenym zvlast disk a zvlast box, aby som sa vyhol roznym pseudo usb-sata prevodnikom vo vnutri.

Moc děkuji za odpověď :) Vim, že s jedním místem uložení nemám jistotu, ale tak tedy jsem tim myslela, že jsme ho zamýšleli jako hlavní místo pro uložení. Také mi radíte kombinovat s diskem, ale právě bych nějak potřebovala poradit jak ho vybrat, protože jsem se sice snažila o discích něco najít, ale stejně tomu nerozumim. Jestli třeba je některá značka důvěryhodnější, lepší a také na co se zaměřit. Můžu poprosit o příklad jaý HDD a jaký box (abych jako vůbec věděla co je tím myšleno). A abych upřesnila o jaké množství jde, tak teď v počítači máme 33GB fotek a na starém disku ještě spoustu dalších. A fotit ještě dost plánujem, tak budu muset taky počítat tak, aby mě úložiště na fotky nepřipravilo o všechny úspory.

U dolního příspěvku jsem dávala odkazy na dva disky, tak jestli můžu poprosit o názor..

NAS (network attached storage) je tamkový malý domácí server, který kromě zálohování umožňuje třeba prohlížení fotek, videí apod. na TV, počítačích, tabletech, telefonech, můžeš si nastavit přístup zvenku apod.
V podstatě je to krabička, připojená do domácí počítačové sítě, ve které je jeden a víc disků.

Jak už píše fleg,nejlépe libovolný SATA disk 1-2GB dle počtu fotek a videí + rámeček do USB 3.0.Při poruše USB převodníku se dá kdykoliv připojit na SATA kabel přímo do PC.A rozhodně nedávat společně s filmy,kdy se disk připojuje a používá každý den a tak riziko poruch roste.A záloha je kopie souborů,které už někde jsou,tj.vše je nejméně 2x na různých místech.

Hitachi jsou spolehlivé. Jinak se zálohováním na externí disky problém není.
Problém je v případě, že ti ten disk při manipulaci upadne - pak o zálohy přijdeš, protože ze zákona schválnosti spadne tak, že se už nerozjede.
Další problém je, že někoho napadne připojit jej k TV, odklikne, co TV napíše, ta si ho naformátuje a opět jsi bez záloh.
Pokud externí disk na zálohy, tak opravdu jen na zálohy na nic jiného!
A záloha znamená, že data jsou uložena primárně na PC a na tom externím disku je záloha pro případ, kdy by se s tím počítačem něco stalo. Jakmile budou data jen na externím disku, už to není záloha.

Zrovna jsem tu měl jednu holku. Odešel jí počítač, objednala si nový. Data si zazálohovala na externí disk ještě než úplně kleknul. Disk ji spadnul v obyváku na koberec asi z 20cm. Po prvním připojení ještě jel, po druhém už ne. Bylo to 2,5" disk.

Prostě k těm externím krámům se musí člověk chovat opatrně, zvlášť když na nich má data, která sbíral desítky let.

V tomhle případě je myšlený klasický externí disk co už má ten "obal"? Nebo jde o ten disk co je samostatný a ten box se na něj kupuje zvlášť? Jinak je samozřejmě jasný, že by se muselo dávat bacha na oboje.
A k té záloze.. mám v plánu to mít jako takovou "aktivní" zálohu .. tedy přidávaly by se tam vždycky jednou za čas další věci..

Dobrý den , já jsem si na zálohování koupil Maxell External USB3 500 GB a bohužel mě sklamal , po 14ti (!) měsících mě i přes řádné odpojování tedy ,, bezpečně odebrat hardware a vysunout médium " zkolaboval a nebylo z něj možno dostat vůbec nic , byl pro všechny pc neviditelný . V televizi nebo jiném zařízení nikdy zapojený nebyl . Nakonec jsem po velkém trápení z něj data recovery programem dostal ale byl to vopruz ( na jiném místě jsem o tom psal ) . Třeba to byla jen náhoda , od té doby ho používám dál 2 roky a funguje .