Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Win7Pro zpět z Linuxu

Pěkný den přeji,
obracím se na Vás s prosbou o radu, už se nad tím třetí den trápím.
Před časem jsme si (s bejvalkou) koupili Notebook Lenovo G50-45, kde byly nainstalovány Win10. Ty jsem rozhodně nechtěl, a tak jsem poprosil kamaráda, který umí s počítači líp než já, aby mi tam hodil Ubuntu 16.10, které jsem vypálil na dvd. Vše dobře dopadlo. Ale nebyl jsem příliš spokojen.
Nyní jsem si pořídil windows7, znám ho líp a můžu tam rozjíždět aplikace pro win,které potřebuji. Mám vypálené .iso na DVD.
3.den se pokouším o instalaci

problém nastal při nabídce v BIOSu. Když jsem chtěl změnit preferenci bootování na DVD. Počítač mě nepustí přes system password (tuším heslo BIOSu). Já jsem žádné heslo nenastavoval a ten kamarád, co mi tam instaloval ty linuxy, také ne. Jakou cestou bych to mohl vyřešit? V počítačích se moc nevyznám, prosil bych o radu, které budu rozumět. Je jiná možnost načtení instalace win v os ubuntu? Na netu jsem se díval, ale jsem z toho akorát zmatený.
Díky moc
David

Optej se kamaráda, jak tam ty Linuxy dostal? Povídáš že z cd s Linuxy? Pak nebude důvod měnit pořadí bootování, když máš Win 7 taky na cd. Když šly z cd bootovat Linuxy, musí jít i Win. Spíše bych viděl problém, jestli ten nb vůbec Win 7 podporuje? Pak je tam nedostaneš, jestli ne!
A ve věci zaheslování BIOS - není to v papírech (heslo)? Co se optat třeba prodejce? A nakonec ... dělá se to tak, že u některých zařízení stačí vytáhnout tu malou kulatou baterku a když ani to nepomůže, pak to resetovat celé. 8-)

Ahoj,
prý to po něm heslo nechtělo a do biosu se dostal. Notas bude cca 2 roky starý, ale původně tam byl win10, takže jsem předpokládal, že to bude kompatibilní. Kde to prosím zjistím, že mi tam ty sedmičky vůbec budou pasovat? Papíry má bejvalka, ale snad je nevyhodila.

No těch driverů bude hned několik - pro základní desku, pro sítovou kartu, pro wifi, pro grafickou kartu - může jich být i víc - třeba bluetooth atd.. 8-)

P.S.: Podle tohoto webu http://www.driversfree.org/en/drivers-catalog/drivers-for-notebooks/lenovo/notebook-lenovo-ideapad-g50-45-g5045-download-drivers-for-windows-7-windows-8-windows-81-32-64-bit by to podporovat Win 7 mělo. Tak to vidím fakt bud na servis, nebo někoho znalého, co ti zaheslovaný BIOS vyresetuje. 8-)

Napadlo mě, pokud nehraješ online hry, co nepoužívat ty Win 7 v tom Linuxu virtuálně? Já nehraju, mám to ve virtuálkách a upravuju v tom filmy, dělám ve Wordu i dalších částech Office, upravuju i hudbu ... pak bys nemusel do servisu nosit nic, pro Linux nepotřebuješ antivir a přitom pojedeš ve Win 7. 8-)

Tu se o tom dost píše https://www.zive.cz/poradna/jak-zprovoznit-pod-w10-tiskarnu-s-ovladaci-jen-pro-xp/sc-20-cq-627451/default.aspx?consultanswers=1 .