Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Body obnovení

Dobrý den, prosím o radu. Jde nějak v systému Windows 7 odstranit body obnovení, dejme tomu 5 nejnovějších bodů obnovy nikoli 5 nejstarších bodů obnovy. Napadlo mě jít do adresáře ( Akorát nevím jaký adresář a jestli je jenom jeden jeden adresář nebo více adresářů pro body obnovy.) kam se ukládají ty body obnovy a vymazat to tam ručně ty body obnovení, které nechci. Jde to takto provést? A prosím, ještě mi poraďte, kam se tyto body ukládají.

Zalezi od toho, jestli mel Ccleaner defaultne nebo zda zakazal automaticke aktualizace. Pokud je mel povoleny, tak opravdu lhal, protoze jak byla na podzim ta afera, tak ten problem meli vsichni uzivatele, kterym se to samo aktualizovalo. Kamos si prave taky nedal vymluvit pouzivani Ccleaneru a taky ten vir z nej chytil. Ted uz Ccleaner odinstaloval a radeji nainstaloval Glary utilities. ]:)

- Na spravu bodu obnovy CC staci, ne kazdy umi s OS zachazet a v nekterych pripadech se muze hodit a urcitou cinost zjednodusit.
* Ovsem pred kazdym krokem, bych provedl zalohu nastaveni (v menuCC). Problémy delal predevsim u cisteni sysémovych souboru a registracnich klicu, na zbytek nevim proc by nemel CC stacit.

PS : Jinak jednoduse se spravuji pomoci PowerShell :
- Vypis vsech bodu obnovy :

Get-ComputerRestorePoint | Out-GridView

- Pouziti bodu obnovy :

Restore-Computer -RestorePoint

- Povoleni/Zakazani vytvoreni na urcitém disku :

Enable/Disable -ComputerRestore -Drive "D:"

- Pro zobrazeni vice primo v konsoli, zadat "Get-Help Get-RestorePoint", nebo primo na strance MS : https://docs.microsoft.com/en-us/powershell/module/microsoft.powershell.management/get-computerrestorepoint?view=powershell-5.1

Zložka; System Volume Information v prípade alokačnej tabuľky NTFS tajomne skrýva vytúžené body obnovy, len cesta k podzložkám a súborom v prípade prevzatia plných prístupových práv, je pre mierne pokročilého tŕnistá.

Ak chceš lahodný skriptík na mazanie súborov, dám ti drobnú vôdzku pre *.cmd, *.bat.;

@echo off
net stop TrkWks

takeown /f "C:\System Volume Information" /a /r /d y
icacls "C:\System Volume Information\*" /grant:r administrators:F /t /l

rmdir "C:\System Volume Information\*.* " /s /q

Ostatné veci k junk príkazu "rmdir" si časom vygúgli, ako na to z hľadiska globálneho aspektu, aby to to komplexne triviálne korešpondovalo.

On ich nechce zmazat vsetky, ale len nove. Keby chcel zmazat vsetky tak staci ist do pravy klik na C - nastroje vycistenie disku, druha karta ci kde to tam je.
Ano restore pointy su v system volume information, win dooluje sam z GUI len mazat vsetky okrem posledneho (co je aj logicke), ale mozno ide nieco urobit cez powershell ako so uz pisalo, alebo proste nechciet take nezmysly.
(p.s. samozrejme da sa pouzit aj enjaky SW ktory to vie mazat, ale vseobecne nejake zasahy ne-MS programu mozu niekedy aj sposobit problemy, ptz ne-MS program nemoze vediet vsety suvislosti v OS ktore ve len MS)