Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zacal mi nejak divne cvakat harddisk

Vcera mi z niceho nic zacal divne cvakat harddisk kdyz sem se koukal na film po resetu pc to na par minut prestalo a pak se to znovu ozvalo tak sem prez noc resetoval sistem windows a uz to nedela asle stejne nevite nekdo co by to mohlo byt?

Predem dekuji za odpoved

loading...

Napíš značku a výrobcu svojho "cvakáča", lebo jedine originál nástroj od výrobcu hdd ti vyplázne správne údaje S.M.A.R.T. a chyby v sektoroch. Nástroje tretích výrobcov neber v potaz, ošália ťa.

Cvakanie hdd môže byť SW pôvodu, veru, aj zákerná škodná v systéme.

Smazal sem par souboru adelam optimalizaci a cvakani zatim prestalo ale pri tovarni obnove mi to pise ze je chyba na HDD a nelze provest tovarni nastaveni. a jeste sem na disku omezil misto

a jeste se chci zeptat mam ted original windows a chtel bych ten samy myt eventuelne na novem disku lze to nejak pretahnout?

Porád si hudieš svoje, vyššie som ti písal, aby si sem hodil výrobcu hdd, niektorá dobrá duša ti poskytne link na zipovaný tester S.M.A.R.T. priamo od výrobcu.

Možno by ti stačila kontrola skrížených sektorov:
otvor cmd.exe, ako Správca!!!!
okopči do čierneho okna text: chkdsk /x /f /r /v /b

reštart pc a čakaj na výsledok, je to onánia lebo sa kontroluje kompet systémový oddiel spolu s prázdnymi sektormi

Ak máš W8/10, naskýta sa ti rýchla kontrola sektorov príkazom: chkdsk /x /spotfix

----

Dobrý je rusák Dmitry, http://www.dposoft.net/hdd.html, jeho SW dokáže premapovať vadné sektory so zápisom opráv vadných sektorov do firmware disku tak, že ich hlavičky obídu, ignorujú. Disk sa chová ako nový, niekedy vydrží po premapovaní roky v 100% stave. Len je vhodný akurát na nejaké blbé porno či 100x očumené video, na zálohy dizartačky či rodinného videa by som ho nebral.

Oprava sa robí z externého média /CD/, nekonečná onánia, ale za pokus stojí ak si SW dokážeš patchnúť lebo je tuším platený.