Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD vs Intel sestava

Procesor Intel Core i5-8400
Základní deska ASROCK Z370M Pro4
Operační paměť Crucial 8GB DDR4 2400MHz CL16

nebo

Procesor AMD RYZEN 5 1600
Základní deska ASROCK AB350 Pro4
Operační paměť Crucial 8GB DDR4 2400MHz CL16

Cenovej rozdíl je cca 9500 (intel) vs 8600 (amd), nebo nějaká jiná alternativa ? PC univerzál, multimedia, práce, zábava, hry.

Díky

Rozhodně ber těch 3000Mhz. Zrovna u Ryzenu jsou paměti dost znatelný na výkonu. Pokud nejsi náročný hráč, tak ten Ryzen v tomhle případě bude lepší volba. Pak můžeš přejít na novou genereci a nemusíš měnit desku. Dále k tý i5 8400 jsou jenom Z370 desky, které jsou drahý a jsou na taktovaní.A zrovna Ryzen 5 1600 je dobrá volba.

Záleží, jaké seženeš. Klidne i 3200 Mhz. U ryzenů přidá na výkonu víc frekvence než časování. Ale tím bych se netrápil. Rozdíl mezi 2400 Mhz a 3200 Mhz ve hrách je tak 2-5 FPS a ještě záleží v jaké hře, jak je optimalizovaná, na ovladačích atp. Ale koupil bych paměti s vyšší frekvencí.

Ok díky za rady. Počkám s čím se vytasí za měsíc AMD a jak na tom budou cenově. Když vezmu nový Ryzen vezmu k nim 3200Mhz, pokud ne, vezmu starej Ryzen 1700 a k němu 3000Mhz paměť a bude. Díky za rady :)