Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správný umístnění SSD a HDD

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kam a jak správně zapojit SSD a HDD viz. Fotka. Dnes mi přišlo nový PC od CZC. Napsal jsem do poznámek u sestavení, že už doma mam SSD a HDD a ať mi tam nechají jen kabely, abych to jen otevřel a dal tam ty disky. Jenže bych chtěl poradit jak je tam dát. Jestli HDD dolů, SSD nahorů a nebo naopak. Jestli je to jedno jaký z těch dvou kabelů dám do těch dvou disků atd..

Fotka s popisem: http://img24.cz/images/91190604987061379733.jpg

SATA ako SATA to je uplne jedno aky kabel. Inak dobrá preferencia je zapájať SSD do prvého SATA konektoru a hDD do druhého. Jo A kam to v skrini dať je taky Celkom jedno, ja dávam SSD nad HDD ale je to v podstate jedno.

Když neviete to cez disk manager, pak už určite to posere pri inštalácii ak budete mať zapojené oba... inak stačí do googlu alebo youtube napísať disk manager alebo správa disků a hneď pochopíte, pokiaľ teda nieste mentálne zaostalý (čoz predpokladám že nieste)... klilnete pravym na čierny štvorček, kliknete na vytvoriť oddiel, ok a hotovo.

Co se tyka kabelu, tak SSD by melo byt v SATAIII 6Gbps, HDD muze byt v SATAIII 6Gbps i SATAII 3Gbps.
Na deskach byva oboji.

SSD dej dolu a HDD nad nej, teply vzduch od HDD stoupa nahoru.

Windows nainstaluj jen se zapojenym SSD, po te az budes mit nainstalovane Windows, pripoj HDD pri vypnutem PC, nakonec HDD naformatuj.

do hledaciho policka windows dej:

diskmgmt.msc

Vyskoci ti program Disk Management a bude to chtit aktivaci disku, pokud je disk 2TB a mensi, das MBR, pokud je disk vetsi nemas jinou moznost nez dat GPT.

Potom kliknes pravym tlacitkem mysi na ten novy HDD disk a na vytvorit jednoduchy svazek a dal na tebe vybehne tabulka s naformatovat, nic nemenis, vsechny hodnoty nechas tak jak budou nabizene, maximalne si muzes disk pojmenovat, je tam na to label.

Muzes zvolit rychly format, bude disk naformatovan za 15s nebo normalni format, potom bude formatovani trvat nekolik hodin podle velikosti disku. Jak to udelas, je na tobe, ja u uplne noveho disku davam ten dlouhy format, jinak pouzivam ten kratky.

[WS2016_DiskMgmt_NewSimpleVol.png]

[init8.png]

Děkuji moc za vysvětlení postupu. Takže taková menší rekapitulace :) Ze začátku tam dám jen SSD. Při instalaci tam nechám jen jeden oddíl. Aktualizuji os (a podobné kraviny), poté vypnu pc. Dám do něj HDD, zapnu pc a pokračuji podle vašeho postupu. Je to správně ? :)