Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrazovka u notebooku špatně zobrazuje

Dobrý den,

zničehonic mi u notebooku začala blbnout obrazovka monitoru. Ukazuje neostře a trochu fialově/růžově. Když zapojím/vypojím kabel napájení, malinko se promění barvy. Myslel jsem, že by chyba mohla být v ovladači grafické karty, ale zjistil jsem, že problém je přímo u zobrazování displeje. Když ntb zapojím do televize přes HDMI kabel, vše se na TV zobrazí správně. Když udělám screenshot a pošlu si jinam, screen ukazuje obraz správně. Proto posílám v příloze fotku z telefonu, aby bylo vidět, jak chyba vypadá. Prosím o pomoc. Nevíte, čím by to mohlo být způsobené a co by mohlo pomoci?

Předem děkuji mnohokrát za každou radu, s pozdravem Kutcha.

Rozobrat notebok nie je trivialna vec. A nemyslim si ze bude vypadnuty.
Ale mozes si dat do google model tvojho notebooku a slovo disassembly a najst si video alebo postup kde ho rozoberaju.

BIOS sa zobrazuje tiez blbo?

P.S. kabliky sa daju niekedy najst na ebay, ale idealne asi bude skusit nejaky servis. (niekedy sa veciam na ebay neda moc verit a mozu byt fake alebo nekvalitne beckove alebo odpad z vyroby apod. Ale aby to ten servis tiez nebral z ebay :D)