Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade skoro tříletého počítače

Zdravím, někdy před červnem 2015 jsem si nechal sestavit počítač a byl jsem s ním doteď naprosto spokojený, ale už nezvládá novější hry (např. nový Assassin's Creed Origins). Takže bych se chtěl zeptat, jaké součástky by to chtělo (a bylo možné) upgradovat, za jaké a kolik mě to tak bude přibližně stát. V hardwaru se vyznám minimálně, takže budu slepě věřit tomu, co mi k tomu napíšete.
Odkaz na momentální sestavu https://www.czc.cz/8cffdgnbfuisqatb19k34n1972/seznam

Předem děkuju.

Popravdě,sestava byla kupovaná jako velmi levná,málo výkonná. Investovat do jiného CPU moc smysl nemá,dílčí vylepšení zvýšením RAM moc nepřinese ( DDR 3 už není cesta). Pokus se sestavu prodat jak je a postavit něco nového na procesoru Intel.

Můžeš tam dát procesor FX-8370. Přinese to nějakých 20% výkonu navíc, ale po pravdě, jak už psal Kozakl, moc velký smysl to nemá.
Smysl by to mělo, kdybys ten procesor sehnal za opravdu dobrou cenu, ale budeš možná muset flashnout BIOS. Verze, která ten procesor podporuje je minimálně 2501.

Ram na hraně, cpu v prdeli, gpu na nic, tím pádem novou desku, ramky, cpu a gpu. Né nemá smysl upgrade ale rovnou nová sestava. A stavět ji tak, aby za další tři roky připadala do úvahy max GPU.

/ anebo porid konzoli (ps4, x-one) kde tohle dalsi 2 roky resit nebudes (investice 7-11 tis. kc)