Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s PCIE připojené přes PCH / CPU

Ahoj, donedávna jsem se moc o způsob připojení PCIE nezajímal ani o počet linek v sestavách (zajímal jsem se o notebooky většinou). Teď ale se budu zajímat o PC (nadále intel, o AMD se nazajímám) a právě bych chtěl neco vědět, jak to chodí s těmito věcmi:
- způsoby zapojení PCIE - zda přímo v CPU nebo jinak (asi v PCH mě napadá)-
- kolik takových linek bývá k dispozici z danéhé místa?
- čím jsou omezené (jakési sběrnice DMI, OPI)
- zda je to nějak podstatné pro zapojení GPU (nebo externí GPU přes thunderbolt 3), a x4 nvm SSD.

Máte nějaký link na článek, který by toto rozebíral a popisoval včetně nějakých obvyklých hodnot, jak jsou na tom procesory Core, i3, i7, i9, extreme, procesory s koncovkou X, K?

Pokud jde o CPU s1151, tak tam Core i3-8xxx, i5-8xxx a i7-8xxx mají shodně 16 PCIe linek
U CPU pro s2066 už to tak jednoduché není. Tam se počet PCIe pohybuje od 16 přes 28 až po 44 PCIe linek.
i7 = 16 linek
i9 se 6 a 8 jádry = 28 linek
i9 s 10 a více jádry = 44 linek

zájdi si na pci-sig.com ,môžeš si tam v prípade záujmu vyvoriť member login,tam nájdeš kompletný popis a ceškerú teoriu,vývoj a smerovanie vývoja priamo od tých,čo čo zbernice vyvýjajú,projektujú a vytvárajú normy,tam nájdeš kompletne všetko.....