Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5 alebo 2,4 ghz

Dobrý deň

Mám router archer c60 a môžem tam zapnúť 2,4 alebo 5 ghz sieť chcel by som sa spýtať ktorú by som mal využívať alebo ako sa to berie mám nechať oba zapnuté a 2,4 je sieť čo dosiahne ďalej a 5 dostane pri routeri ?

ďakujem za odpoveď

• Ten Archer neumi vysilat oba zaraz ? (muzes nechat 2.4 + 5)
* Urcite umí 802.11ac

• Pasmo na 5Ghz je rychlejsí, ale nachylnejsi kde stratis na sile signalu i pres prumernou zed, 2.4Ghz jde pres zdi lépe, dosahne na vice metru jako 5Ghz pásmo (které alespon osobne preferuji v otevreném prostoru, mistnosti) .
• Jestli bydlis v hodne osidlené oblasti, podivej se zda-li neni volnej nejaky méne pouzívany kanal..