Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vypínanie notebooku

Dobrý deň,mám notebook Lenovo G 500 os.W 10 home.Používam režim spánku,večer keď skončím prácu na notebooku a viem že ho zapnem až cca za 9 hod.ho prepnem do dlhodobého spánku spotrebúva málo energie aj baterka vydrží dlhšie štrat je o niečo pomalší oproti rež.spánku.Chcel by som sa opýtať ako čo najoptimálnejšie nastaviť.....Možnosti napájania-vypínanie notebooku zavretím krytu,zatiaľ to mám takto viď.obr.tú poslednú položku Batérie po zavretí krytu prepínam z dlhodobý spánok na uspať.Zaujímalo by ma ako si nastaviť tie ostatné položky,viem ako to nastaviť ide mi hlavne o ušetrenie batérie

Ok ďakujem,a ešte kde na svojom notebooku Lenovo G 500 typ 20236 nájdem tlačidlo režim spánku,mám tam len vľavo hore 2 tlačidlá na zap. a vyp.notebooku a také maličké tlačidlo pre spustenie biosu.V obr.čo som poslal to je v strednej položke....po stlačení tlačidla režimu spánku:......

Poopravím ťa (aby si nepísal sprostosti):
Režim "Spánok" - aktívna doska, aktívne RAM, aktívne napájanie, CPU v obmedzenom móde. Spotreba je znížená akurát odpojením zobrazovača, grafickej karty, zvukovej karty, sieťovej karty (ovšem podľa nastavenia WakeUp môže sieťová karta byť aktívna). Úspora až taká veľká nie je. Všetko, čo bolo rozpracované (otvorené aplikácie, rozpracované dokumenty) je stále v RAM (preto musí byť RAM napájaná).
Režim "Dlhodobý spánok" (Hibernácia) - pred uvedením do Hibernácie sa celý obsah RAM (t.z. rozpracované dokumenty, otvorené aplikácie, otvorený prehliadač ...) ukladá na HDD do súboru (vymedzená časť na HDD) hiberfile.sys, následne sa PC/NB VYPNE - aktívny je len napájací blok + snímanie polohy otvorenia veka a stavu zapínacieho tlačidla. Pri zapnutí tlačidlom, krytom, alebo tlačidlom sa miesto bootovania načíta z hiberfile.sys do RAM celý obsah, nastavia sa príznaky na ON, aktivuje sa pripojenie, otvoria sa aplikácie v stave, aké boli pri uvedení do hibernácie.
Režim "Vypnúť" - to je jasné - pokiaľ sa neuloží nič na HDD, NB/PC sa vypne klasicky.