Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spálená programovatelná deska

Ahoj, mimo jiné se mi dostala pod ruku tato hračka: phpoc_blue_specification.php

Dle návodu co mám jsem to zapojil a fungovalo to v pohodě, druhý den jsem chtěl v rychlosti ještě upravit program a po nahrání programu z pc a opětovném zapojení ke zdroji jsem já píp splet konektor a místo 5v jsem do toho zapojil zdroj 12 V (asi na 5 sekund), takže to zasmrdělo a je to mrtvé - ani pc nic nehlásí...

Koukal jsem na tu desku a vše vypadá ok, jen to asi odnesl ten čip co je na obrázku za konektorem 5V dole jak má na levé a pravé straně 4 vývody...

Když zapojím napájení 5V a tak na výstupu (na obrázku v pravém horním rohu PWR5) je 5V proti zemi, takže tam napájení nějak jde a když z tohoto pinu těch 5V přivedu kablíkem na jednu z těch nožiček toho spáleného čipu na jeho pravé straně, tak se i rozsvítí diody "power", ale stejně nebliká dioda že systém pracuje...

Myslíte že to nemělo žádnou ochranu a je to prostě mrtvé? Trochu jsem doufal že tam budě něco co to ochrání...

P.S.: Ano, jsem vůl, neměl jsem spěchat, ještě že mám náhradní...

Ten cip asi bude TPS2115A podla datasheetu to je nejaky prepinac napajania alebo co, moc som to nestudoval a domnievam sa ze je tam len kvoli tej zalohovacej RTC baterii, a prepina z/na napajanie RTC z/na bateriu ked je prip/odpoj napajanie adapterom, tam by som chybu asi nehladal, ale najskor bude odpalene komplet SoC takze to mozes vyhodit. Predpokladam ze ale SoC nebude napajany 5V ale nizsim napatim (minimalne vidim na tom konektore PWR5 ze je oznacenych 3,3V) takze bude tam nejaky DC-DC menic, ten hladaj, vpravo dole vyzera ze je mozno nejaky dc-dc driver a spinaci mosfet. Neviem co je z druhej strany PCB.