Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kubuntu pravidelně zamrzá.

Totožný dotaz jsem dávala i na fórum ubuntu ale tam jsou odpovědi velmi zdlouhavé.
Prosím o rady a pomoc. Chci definitivně přejít na Linux. Pro moje potřeby absolutně dostačující. Stáhla jsem si Kubuntu 16 LTS 64bit a nainstalovala. Myslím si, že nemám až tak starý počítač takže v hardware to asi nebude. Kubuntu jsem si vybrala díky vzhledu ale systém se mi po chvíli sekne. Nereaguje vůbec nic, žádné klávesové zkratky, nic. Jen jde hýbat kurzorem myši ale to je vše. Levý nebo pravý klik je bez reakcí. Vždy musím počítač natvrdo vypnou protože to jinak nejde. Můj počítač je :

CPU: AMD A4-6300 (Piledriver/Trinity, RL-A1 (Richland))
3700 MHz (37.00x100.0) @ 3892 MHz (39.00x99.8 )
Motherboard: ASRock FM2A68M-HD+
Chipset: AMD Bolton-2/3/4
Memory: 5120 MBytes @ 665 MHz, 9-9-9-24
- 4096 MB PC10600 DDR3 SDRAM - SK Hynix HMT351U6BFR8C-H9
- 1024 MB PC10600 DDR3 SDRAM - SK Hynix HMT112U6DFR8C-H9
Graphics: MSI N710GT (MS-V8C9)
NVIDIA GeForce GT 710, 1024 MB DDR3 SDRAM
Drive: Hitachi HTS543216L9A300, 156.3 GB, Serial ATA 3Gb/s
Drive: TOSHIBA MK7559GSXP, 732.6 GB, Serial ATA 3Gb/s @ 3Gb/s
Drive: ADATA SP580, 117.2 GB, Serial ATA 6Gb/s @ 6Gb/s
Drive: WDC WD5000LMVW-11CKRS0, 488.4 GB, Serial ATA 3Gb/s @ 3Gb/s <-> USB
Drive: TSSTcorp CDDVDW TS-H653Q, DVD+R DL
Sound: AMD Hudson-2/3/4 - High Definition Audio Controller
Sound: NVIDIA GK208 - High Definition Audio Controller
Network: RealTek Semiconductor RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC
Network: Atheros AR9485 Wireless Network Adapter
Network: TP-LINK Wireless USB Adapter
Network: Qualcomm Wireless HS-USB Ethernet Adapter 9092
Network: HUAWEI Mobile Connect - Network Card
Network: TP-LINK Wireless USB Adapter
OS: Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 16299.214 (1709/RS3)

Windows na ssd nechci mazat protože bych se nikam potom nedostala. Kubuntu je nainstalován na disku Hitachi 150GB. Všechny interní disky jsou 2,5" a windows je na ADATA což je SSD disk. Poradíte co s tím mám udělat? Proč se to tak seká a zamrzá?
Děkuji.

Ne. Na ssd je windows a grub mam nainstalovanej na Hitachi společně s linuxem. V biosu nastavenej first boot na ssd ale jak chci linux tak manuálně F11 a boot z Hitachi. Potom to změním ale nechtěla jsem hned napoprvé instalovat samotný linux. Teď vidím, že to bylo dobře.

No tak toto nee. :-D Já nejsem ajťačka a takto se dělat nedá. :-D A jak jsem již psala. Znám docela obstojně Windows ale ne linux. Prostě jsem ho jen nainstalovala a kde jsou nějaky drivery víš možná ty ale já ne. Žabka :-) Navíc jsem tam nic nenašla. Myslím v Kubuntu. Teď píši z něho a zatím ok. Nainstalovala jsem snad všechny možny aktualizace. A teď mi vyskočilo okno s nabídkou NVIDIA driverů. Co mám zvolit? Nvidia binary driver nebo X.Org X server?