Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obnova dat z externeho disku ktory sa zmenil na RAW

Caute, dnes som skusal zapojit externy disk wd ktory uz ma cez 5 rokov a v poslednej dobe som ho castejsie pouzival a disk este funguje tak ze ma vlastny zdroj do elktriky. Chcem skusit nejaky recovery program ale neviem ktory je najlepsi na to, hlavne ten disk ma 931 gb nepotrebujem ho cely obnovit len urcite data, v nb mam volnych len 377 gb kam by tie data z disku mohli recovertnut, da sa to vobec nejak postupne obnovovat tie data respektive daju sa precitat v tom prgrame nazvy subrov a tie obnovit?

Diky za odpoved

obnoviť len niektoré vybrané dáta nevie žiadny program,obnoviť sa dajú len tie dáta,ktoré sa dajú obnoviť,lepšie sa to nazvať nedá,preto je a obnovovanie dát drahé u firiem,ktoré sa tým zaoberajú,lebo obnovenie je obvykle zdlhavý proces často velmi náročný na čas a časo sa nedá obnoviť všetko,len to,čo obnoviť ide,ale nedá sa z toho vyberať,že obnoviť toto a toto a toto sa obnovovať nemusí........obvykle po obnove vidíš,čo sa nejakému programu podarilo zachrániť,že sa jedná o video,textový súbor,súbor z office etc,často treba potom aj ručne premenovať alebo opraviť názov súboru do zrozumitelnej podoby etc.....vždy záleží od okolností,použitých programov na obnovu a podla toho,čo a ako sa programu podarí zachrániť.....