Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaká je šance, že Microsoft, Google, Facebook a další velké společnosti budou hacknuty?

Je nějaký teoretický žebříček společností, které by mohli být hacknuty a mohla by z nich uniknout data?

Řekněme takový Pentagon nebo NSA by měli mít asi tu ochranu největší, ne? :D

Jaká je třeba procentuální šance, že někdo hackne Google, Microsoft či Facebook a získá přinejmenším přihlašovací údaje?

A čem přesně to vlastně mluvíš? Krádeže dat se dějí velmi často, v drtivé většině je má na svědomí insider a málokdy se o nich veřejnost dozví. "Hacknutí serveru" je taky nesmysl, protože jich takové společnosti mají tisíce - o kterém přesně je řeč? Jsou tu vnější servery, sloužící jako brány nebo reverzní proxy, a pak jsou vnitřní servery, na kterých jsou ta důležitá data, ty ale nejsou vystaveny do internetu. A co se bezpečnosti týká, nemá smysl útočit na dobře zabezpečené servery, když tu je daleko větší plocha na útok, doslova masy nevzdělaných userů, kteří nedodržují ani elementární bezpečnostní zásady.

Prostě si to představuješ jak Hurvínek válku.

Teoreticky jde hacknuť absolutne čokoľvek, čo je pripojené k Internetu treba i cez izolačnú stenu (typu servery s daty u MS), prakticky ovšem je jednoduchšie hacknuť milion uživateľov ktory používají MS služby, než nekolik serverov u MS ktoré obsahujú data o onech milionech uživateľov. Teda aspoň vo väčšine prípadov.

Ovšem úniky dát sa dejú veľkým firmám často, ale uniknú zvyčajne len do malého okruhu, a široká verejnosť i tak k nim prístup nemá.

Dosť záleží i o rozsahu "hacknutia", to že je server hacknutý neznamená že unikli všetky dáta.