Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní komponenty pro PC do 10 000 Kč

Hezké úterní odpoledne,
Měla bych takový dotaz na schválení komponent pro PC.
Snažím se s malým rozpočtem udělat zázraky, ale moc mi to nejde.
Vybrala jsem si:

Základní desku ASUS ROG STRIX B250G
Procesor Intel i5-8400
Chladič na procesor Scythe SCBYK-1000 Byakko
Paměť RAM Patriot VIPER LED 8GB (2x4GB) DDR4 300

S těmito třemi komponenty bych se ráda vešla do ceny okolo 9 000 Kč.

Potřebovala bych aby to měsíc dva šlapalo s komponenty co jsem tak nějak posbírala doma. Je to možné?

Grafická karta Asus eah5770 cucore/g/2di/1gd5
Zdroj Crono PS350N
Pevný disk WD black 500GB

Tyto komponenty bych chtěla za měsíc, dva nahradit za:

Grafická karta Gainward GeForce GTX 1050, 2GB GDDR5
Zdroj nJoy Titan 600W

A doplnit o:

SSD SanDisk Ultra 3D - 250GB
Pevný disk WD Blue 1TB

Case zatím neřeším. Monitor mám malý, nepotřebuji tedy nějaké veliké rozlišení. Jde mi o svižný start, programy z řady Adobe Photoshop, Illustartor, Lightroom,.. a občasné hraní her.

Děkuji za jakoukoliv radu, připomínku, vysvětlení. Určitě nejsem v PC znalostech obeznámená tak jako mnozí z Vás a proto každý postřeh uvítám.

Děkuju moc, mohu se zeptat jak je to možné? Na CZC tam mají právě tenhle procesor ve výběru. Nebude vadit, když to chvíli poběží na jeden 8GB modul? Slyšela jsem že to není příliš dobré, ale určitě lepší varianta, než pak kupovat znovu 2x8GB. Asi zatím vezmu ten základ takhle a až budu dokupovat zbytek znovu se poradím. Myslíte, že to nějakou chvilku tedy s tím 350W zdrojem a starou grafikou bude šlapat? Docela se toho bojím, ale potřebuji rychle PC a víc tenhle měsíc nesložím.

Tebou uvedená deska/čipset 270 podporuje šestou - sedmou generaci a vybraný procesor je osmá, navíc máš jasně zvýrazněno upozornění -

Procesory jsou určeny pro základní desky s čipsetem Z370

Ohledně toho zdroje, je to taky krám a nevím v jakém je stavu/stáří, ani bych to neriskoval a zatím provozoval jen na IGP procesoru - bez té dedikované g.karty

nJoy Titan 600W - "super" zdroj za 1200Kč. Více netřeba dodávat, šit jak vyšitej (reálně to je 450W srajda s kdovíjak (ne)kvalitním pajšlem).

i5-8400 (kromě toho, že je nevýhodný) do B250 sice dáš, ale fungovat v ní nebude.

Dnes bych laciné PC stavěl na Ryzen 3 2200G + B350 (pozor na bios; celkem cca 5000Kč) a grafiku dokoupil následně (pokud výkon integrované nestačí).