Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Znáte tento procesor? Prosím o radu :)

Ahoj, vlastním levnější starší PC, na kterém momentálně hraji hry s rokem výroby 2010-2012. Mám procesor jakýsi "AMD A6-6310 APU" má 4 jádra a rychlost 1,8 GHZ... tomu bych rozuměl, ale nerozumím jedné věci. Na internetu píšou, že můj procesor má Clockspeed: 1.8 GHz a Turbo Speed: 2.4 GHz. Tomuhle absolutně nerozumím a má otázka zní: Rozjede mi můj procesor i hry, které potřebují například 2 GHZ CPU - 2,4 GHZ CPU? Například takovej Mortal Kombat 9.

(grafika i ramka jsou docela okej, ale vždy mě brzdí ten CPU a hry, u kterejch nemám jistotu raději nekupuji...)

Díky za pomoc :)

No a když má hra tu minimálku 2 GHZ (teď namátkově třeba Trackmania Turbo), rozjedu ji s CPU 1.8 GHZ, když tam mám ten boost 2.4 GHZ nebo ne? Mám si ji vůbec kupovat? Já vím, že pro Vás to je asi otázka typu: "když prší padá voda, nebo síra?" ...ale já tomu prostě tolik nerozumím. Potřebuju odpověď ANO/NE :)

Ona hlavně frekvence procesoru sama o sobě nic neříká o výkonu. Např.:
Pentium D 820 - dvoujádro s 2,8 GHz z roku 2005
Celeron G3900 - dvoujádro s 2,8 GHz z roku 2015

Frekvence i počet jader je stejný, přesto má novější Celeron více než trojnásobný výkon. A to při poloviční spotřebě.

Já mám grafiku AMD Radeon R4 Graphics - a asi to bude ta integrovaná. Každopádně mám dobré zprávy. Ta Trackmania jede úplně super a bez problému, grafika dobrá, nic se neseká. A dokonce ten Mortal Kombat taky jede, což mě dost překvapilo. Už jsem si myslel, že to budou vyhozené peníze, ale nakonec to jede :) (...sice na low detaily, ale jede a navíc rovněž bez sekání)

No a vzhledem k tomu, že nejsem náročný a navíc jsem naposledy hrál Mortal Kombat někdy v roce 1995 nebo 1997, tak jsem rád :)

Tak radost netrvala dlouho, nějak mi to MK9 stávkuje - asi dvě hodiny jsem ho hrál, pak jsem normálně ukončil hru, vypnul PC a šel spát. Dnes jsem si chtěl večer zahrát, ale hra se nespustila... nepomohla ani přeinstalace hry :( vždy se jen zobrazí "launcher" s obrázkem MK9 a pak se zase vypne a nic. Čím by to mohlo být? :/ Nikdy v životě se mi to ještě nestalo.

To máš recht, ale moje řešení by asi nikomu nic nepomohlo. :D

Ale budiž - Probíhalo to tak, že jsem 2-3 hodiny přeinstalovával a prolejzal všechny možné soubory ve složce se hrou a všechno možný jsem tam většinou nelogicky a občas i logicky měnil, přepisoval a zase mazal. Různě jsem se zdánlivě nesmyslně pokoušel měnit nastavení počítače a nakonec jsem z toho asi stejně moudrej, jako ti lidé z knihy "The Tommyknockers", kteří v jakémsi "tranzu" stavěli vesmírné stroje a pak si vůbec nepamatovali, jak ty stroje fungují, ale věděli jen to, že prostě nějak fungují. Nakonec to mělo co dělat s grafickou kartou...

P.S.: Dík, budu si to pamatovat. U obou příspěvků odškrtnuto. :)