Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Automaticke otváranie reklam

Dobrý večer, mam jedne problem na mojom ntb, a to ten že ak som na internete a na niečo kliknem tak sa vetšinou otvori nova stránka kde je reklama že som niečo vyhral.. Tuším že som nedávno crackoval office lebo mi skončila licencia :D.. A defender mi vyhodil že je v tom súbore ktorý som stiahol vírus, tak som cez defender ten virus vymazal.. Teraz ak chcem tú ´´ikonu´´ toho programu vymazať tak sa nedá pretože je vraj súbor otvorený v systéme. Myslím si že by tie vyskakovacie reklamy keď na niečo kliknem že by mohlo spôsobovať práve ten program ktorý som minule sťahoval. Dá sa to nejako vyriešiť bez toho aby som musel v ntb vrátiť do minulého stavu ? Poprípade ako ten program môžem vypnuť v systeme :) Vopred vďaka .. :) Windows 8.1, používam chrome, ale robilo mi to aj na opere :) .. Je to úplne otravne, začínam dostavať na tie reklamy nervy..

Řešení:

Podívej se ikonce do vlastností a uvidíš který EXE je spuštěný a kde se nachází a pokus se ho podle názvu najít v Task manageru a tam ho můžeš zastavit a pak, když teď víš, kde je, můžeš ho zkusit smazat. Možná tomu bude ale ještě něco bránit...
Defender nemusí najít všechno anebo to nemusí klasifikovat jako virus.
Podívej se také do nainstalovaných programů, co je tam, co neznáš. Možná by stačilo něco odinstalovat.
Stáhni si spustitelný Eset a projeď to s ním.
Podobně zkus free Malwarebytes.

Dobre tak dostal som sa do services, a to čo mi blokuje mazanie sa bude volať rovnako ako ten program ktorý som vtedy spustil ? Je tam tých procesov veľa, a nechcel by som niečo ine zastaviť. A ešte niečo som zistil, zrejme keď som spustil minule ten program tak sa mi spravili dalšie 2 ikonky na jednotku DVD.. (tie som akurát odinštaloval cez spravca zariadeni) Našiel by mi defender vírus ak by bol ešte stále v ntb ? :)

Podívej se ikonce do vlastností a uvidíš který EXE je spuštěný a kde se nachází a pokus se ho podle názvu najít v Task manageru a tam ho můžeš zastavit a pak, když teď víš, kde je, můžeš ho zkusit smazat. Možná tomu bude ale ještě něco bránit...
Defender nemusí najít všechno anebo to nemusí klasifikovat jako virus.
Podívej se také do nainstalovaných programů, co je tam, co neznáš. Možná by stačilo něco odinstalovat.
Stáhni si spustitelný Eset a projeď to s ním.
Podobně zkus free Malwarebytes.

Tak pre lepšie orientovanie som sťahoval tento crack: Microsoft_Office_2013_Product_Key_Generator_Crack
Na 65% je v tom vírus, a zrejme ho mam v pc :/ ..
Ak pôjdem do vlastností ikony, tak nič moc nezistím iba typ,cesta k priečinku...
A ak tu ikonu .iso súboru otvorím tak tam je ešte aplikácia setup ktorú som vtedy inštaloval.. Ako mam teraz ďalej pokračovať ? :/
Idem skúsiť ten eset, a tie programy som kontroľoval všetko tam sedi..

Tak Malwarebytes mi zrejme vyriešil všetko čo som potreboval. Zatial internet ide bez reklam, tie ikony ktore mi nešli vymazať už idú vymazať. Našlo mi 18 virusov (asi iba hrozieb) po reštarte pc mi to zrejme všetky vymazalo takže by to už malo byť v cajku.. Takže ti veľmi ďakujem za pomoc :) A neporadil by si nejaky dobry free antivirak ? :)

Můžeš mít zdarma nainstalovaný ten Malwarebytes, ale verze zdarma neběží rezidentně, ale můžeš s ním občas, stejně jako s Esetem, proskenovat PC. Víceméně totéž do jisté míry dělá Defender (rezidentně). Ona je to také otázka tvého chování na internetu.