Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou konfiguraci PC na grafické editory?

Dobry den!
Chcel by som sa spytat na najlepsiu kombinaciu,alebo osvedcenu kombinaciu hardwaru pre pracu s grafickymi editormi ako napr.Adobe Photoshop,Adobe Illustrator,In Design atd.
Dakujem!
Změna předmětu, původně: info (touchwood)

Maso, při vší úctě: CS stojí v této konfiguraci hrubě přes 30k, neznám nikoho, kdo by nakoupil tuhle sadu SW a zjišťoval, jaký HW na to potřebuje. takto se typicky ptají lidi, co nakoupí za tři prsty a není jim trapné následovně utratit horentní sumy za hardware "na fotošop".

Nejdulezitejsi je hodne pameti a rychly disk. CPU nemusi byt nejak prehnane vykonny (staci nejake mainstreamove dvoujadro - C2D 8200 nebo X2 5400+). Grafarna staci relativne lowendova (HD 3650), neb 3D vykon v techto aplikacich neuzijes. Spis bych nesetril na monitoru (kdyz LCD, tak PVA ci IPS) a na kvalitni mysi s velkym rozlisenim senzoru.

nene, Adobe Bridge, dá se říct "takový grafický CVS", tedy "verzovací" systém - je to součástí CS od verze CS1, použitelné od CS2.

A co se hormonů týká, naši grafici potřebují supervýkonné pracovní stanice. On je totiž rozdíl, jestli člověk matlá fotky z digiťáku, nebo dělá opravu pre-press na formáty A0+. A o tom to všechno je. Kdo matlá fotky, CS jednoduše na 95% nepotřebuje, protože na to jsou dnes srovnatelné nástroje zdarma. Kdo "matlá" profi grafiku, ví, co potřebuje pro svou práci. A až se ti bude 100stránkový katalog pro osvit (typicky 2500DPI, 200-250LPI) destilovat celé odpoledne a část noci, pak určitě změníš názor na potřebu výkonu...

Shodou okolností jsem se DPTčkem několik let živil (resp. profesionálně přiživoval), tak si dovolím tvrdit, že o tom něco vím.

Nechtel jsem se te dotknout (s tim hormonem ;-)). Ja pocitadla pro grafiky stavim, takze taky trochu vim, wo co gou. Co jsem vypozoroval (a u grafiku empiricky overil), je velmi vhodne nasazeni CPU s co nejvetsim surovym vykonem, ale maximalne dvoujadro (coz je dnes mnou vyse zmineny mainstream). Nejvice je ovsem znat velikost RAM (pod 4GB na 64-bit systemu je to vrazda) a rychlost disku. Do takovych masin strkam Raptory, ci poskladam RAID. Na GPU nezalezi ani zbla (mno, nechytat za slovo - staci tam strcit nizsi stredni radu).

4-jádra určitě smysl nemají, to máš pravdu, s pamětí rovněž. Bohužel 64b OS jsou zatím (doufám že už ne moc dlouho) s produkty od Adobe ne moc v přátelském vztahu, řekl bych dokonce, že jsou spolu na válečné stezce... Od samotné Adobe mi bylo sděleno, že 64b není zatím podporováno, a že to nedoporučují, protože tam mnoho věcí nefunguje. Přiznám se, že tehdy jsem vytekl, sdělil jim, že kdyby neměli monopol, jdu jinam a prásknul jim s telefonem.