Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung 960 EVO kompatibilita

Zdravím,

Mám v pláne si zakúpiť Samsung 960 evo a použiť ho ako systémový disk, ale neni som si úplne istý, či bude s mojou zákl. doskou fungovať a pôjde plnou rýchlosťou.
Vedel by mi niekto poradiť?

SSD : Samsung 850 evo
PCU : i7 2600k
RAM : 8GB Kingston Hiper XMP CL9 1600mhz
Zakl.doska: Asus P8Z68 V PRO
Grafická karta : Gigabite Aorus GTX 1080 Ti Xtreme Edition
Zdroj : Corsair RM750
Chladič: Noctua NH-U12P SE2
Windows: 10 pro 64bit

Jak uz jsem napsal - musi to umet deska - jeji bios, a ten to na 99,9% umet nebude (nebude mit podporu pro NVMe, neuvidi jako disk = nepujde nastavit boot z toho). Takze disk mozna ano jako datovy, ale ne jako bootable. Navic si tim uberete 4 PCIe linky, a to je mozna u tak vykonne grafiky uz skoda... ? (nejsem si jisty, jen teoretizuju - ale snizite propustnost sbernice mezi grafikou a procesorem)