Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj pro E2160 + GF9600

Kdekoli kde se zeptam, jestli mi muj 350W Fortron utahne upgrade na Intel E2160 a GF9600GT tak dostanu jednoznacne odpoved NE nebo ANI NAHODOU. Ale podle testu spotreby - http://www.nordichardware.com/Reviews/?page=19&skri velse=530 - ma sestava s Intel Core 2 Extreme QX9650 a 9600GT pri plne zatezi v 3Dmarku06 spotrebu 216W. Takze by me zajimalo, jestli si radci na HW forech cucaji ty doporuceni 450W zdroje z prstu nebo jestli je opravdu nutna 120% ::) rezerva?

nevím, kdes vzal tu 120% rezervu. Podívej se na proudovou zatižitelnost větví u 450W a 350W zdroje. Zjistíš, že ten 350W má jen poloviční možnou zátěž (a zhusta jen jednu větev, oproti tomu mají 400W+ zdroje buď dvě 12V větve, nebo jednu "supertlustou"), což na soudobé "pažravé" grafiky jednoduše nestačí.

řeknu ti to takto: z vlastní zkušenosti vím, že fortrony vydrží docela hodně, ale rovnou ti taky řeknu, že to nevydrží moc dlouho. A potom máš tak 30% šanci, že si "ugriluješ" minimálně disk(y) a zákl. desku.

Nehledě na to, že stabilita takového PC je hodně diskutabilní (viz mnoho threadů na této poradně)