Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inštalacia systému na USB

Zdravím, potrebujem poradiť ako dať Linux na usb aby to pc potom bootoval... do OS sa vobec nevyznam a tak si radšej chcem nechať poradiť... hľadal som navody ale je ich viacero,neviem ktory použiť, tak ci nemate vy nejaky navod ako ste vy robili niečo taketo alebo konkretne odporučiť navod..popripade aj nejake tipy,...planujem použiť asi program Rufus...len neviem ktory : rufus.akeo.ie (myslim že ta portable verzia by to mala byť)...ďakujem

yrejme to ten pc nepodporuje,ale moj "hlavny" ano,... chcem si na to usb na ten linux dat sk klavesnicu...stiahol som v language settings slovencinu, neprehodilo to do sk, na ploche som vytvoril subor a restartoval pc... subor zmyzol a aj stiahnuta sk zmyzla.. to mi nebude ukladat veci teda subory a nastavenia, vzdy pojdem akoby odynovu?